Ahmet Çakar: ''Galatasaray şampiyon olursa, Fatih Terim’in heykeli dikilmeli''

22 Nisan 2019 23:18- Son Güncelleme - 23 Nisan 2019 02:18
Google news abonelik

Ahmet ÇakarSpor Toto Süper Lig'de 29. haftasında Beşiktaş'ın Sivasspor'u 1-2 mağlup ettiği maçın ardından Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programında açıklamalarda bulundu. Çakar, bu maçın hakem kararlarını ve pozisyonlarını yorumlarken, Galatasaray ve Başakşehir ile ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Alanyaspor'a 1-0 kaybeden Fenerbahçe'yi de değerlendiren Çakar'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

''Beşiktaş şampiyonluk içerisindeki en güçsüz aday''

Beşiktaş şampiyonluk içerisindeki en güçsüz aday. Başakşehir, Galatasaray ve Beşiktaş şampiyonluk yarışındalar. Ama bunlar arasında şansı en az olan takım Beşiktaş. 5 maç varken Beşiktaş şampiyon olur demek Beşiktaş camiasına pembe zehir enjekte ekmektir. Yüzde yüz olmaz demiyorum ama şartlar lazım. 3 takım arasında şampiyonluğa en uzak takımı sorarsanız, pek tabii ki Beşiktaş.

Bir insanla ilgili kanaatler bir gecede oluşmuyor. Familya diye hitap ettiğim adamlar, futbol hayatlarının sonunda adam olmaya başladılar. Arda, şu an hangi stada çıkarsa çıksın ıslıklanıyor. Bu kabahat vatandaşın değil, onun. Emre her statta tepki görüyor. Kabahat Emre’nin. Alex’in ıslıklandığını gördünüz mü? Çünkü efendiydi.

Burak Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 3-5 golcüsünden biridir. Bu sene Beşiktaş şampiyon olacaksa bunun baş sorumlusu pozitif anlamda Burak Yılmaz. Vatanı satmamış, şike yapmamış. Bunların yaptığı tırnak içinde çakallıktır. Bugün de Beşiktaş’ın yüzde yüze yakın bir penaltısı verilmedi. Atılan golde ise ofsayt yok.

''Beşiktaş hakemle kazanmamıştır''

Sivassporlu oyuncu ayağıyla topa tıklıyor. Bu çarpma değildir. Beşiktaş bugün hakemle falan kazanmamıştır. Bilakis penaltısı verilmemiştir. Ben VAR hakemi olsam penaltıda git bak derdim. VAR hakemini de, orta hakemi de eleştiririm ama Ali Palabıyık ya da Emre Akbaba’nın tekmesinde görmeyen çağırmayan VAR hakemi statüsüne koymam.

Türk futbolunun katili VAR hakemleri. Bu sene yaşanan hakem skandallarının baş sebebi VAR hakemleri. VAR hakemi Ali Palabıyık’a git dememişse, puan kaybının sebebi VAR hakemidir. Cumartesi gecesi Emre Akbaba’nın tekmesinde çağırmayan VAR hakemi hakem değildir. Hokkabazdır, korkaktır, kötü niyetlidir.

Bir hakem Burak gibi takımı için hayati derecede önemli bir oyuncunun sarı kartta olduğunu bilir de, sarı kart görürse Galatasaray maçında oynamayacağını bilirse bu %55 Burak’ın lehinedir. Yıllarca hakemlik yaptı. Ben Beşiktaş - Ankaragücü maçını yönetsem, Burak elle alsa sarı kartı verirsin ama gri pozisyonlarda hiçbir hakem Burak’ı yakmaz.

''Modric mi Sergen mi?''

Sergen Yalçın yalaka değil, yalancılığı da yoktur ama çok büyük suçlu. Emre mi Sergen mi? Alex mi Sergen mi? Bence Sergen.  Modric mi Sergen mi? Sergen’in profesyonellik anlayışı bir hamal gibi olsa Real Madrid’de oynardı.

Bu Galatasaray çok enteresan bir takım. Galatasaray hakikaten kupa takımı, bunu hissettim. Başakşehir’in şampiyon olacağını söylüyordum, hala bebim favorim ama tablonun buraya geleceğini hissetmedim. Galatasaray kalan 5 maçını kazanabilir. Bence en zor maçı Başakşehir maçı değil, Beşiktaş maçı.

Eğer Galatasaray bu sene şampiyon olursa, gerçekten Fatih Terim’in heykeli dikilmeli. Hakemlere rağmen… Galatasaray hakem kıyağıyla da maç kazandı ama hakem gafletleri de oldu. Her takım lehte ve aleyhte hakem hatalarına kurban gitti.

Fenerbahçe’nin düşmesi çok çok düşük bir ihtimal. Bunu tartışmamıza bile gerek yok. Bu yıl geçti ama hangi parayla önümüzdeki yıl Fenerbahçe kadrosunu değiştireceksin?