Ahmet Çakar: ''Senede 3-4 maç yönetecek ama...''

28 Nisan 2019 22:44- Son Güncelleme - 29 Nisan 2019 01:44
Google news abonelik

Eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, Süper Lig'in 30. haftasında Beşiktaş'ın Ankaragücü'nü 4-1 mağlup ettiği maçı değerlendirdi. Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında konuşan Çakar, Başakşehir, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye dair açıklamalarda yaptı. 

Çakar'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

''Senede 3-4 maç yönetecek ama...''

Milli takım hocası senede 3-4 maç yönetecek ama diğer günlerde İstanbul, Ankara, Adana gibi yerlerde maçları seyredecek. Hatta aynı Şenol Güneş, iki haftada bir Çalhanoğlu gibi yurtdışında oynayan oyuncularımızın maçlarını seyretmeli.

Haftalardır oynanan rezillik bu gece yine ortaya çıkmıştır. Feghouli'den tutun da, Emre Akbaba'nın attığı tekmeye kadar. Bu akşam hakemlerin cin olmadan adam çarptığı yien görüldü. Bu akşam Burak'ın Kulusic'e yaptığı hareket kesinlikle sarı değil kabul ediyorum.

Burak'ın yaptığı hareket yaralayıcı bir harekettir ve Kulusic'in burnuna tampon yapıldı. Türkiye'de insanlar hakem müessesini nasıl Karagöz - Hacivat haline getirmiş... Burak, geçen hafta Sivasspor maçından sonra çok yumuşak oynayacağını söyledi. Bunun adı kurnazlıktır.

''Bu gece hakemlerin korkaklığı ortaya çıktı''

Önümüzdeki hafta Beşiktaş, Galatasaray değil Akhisarspor ile oynayacak olsa hakem Burak'a sarı kart verirdi. Bu talimatla mı yapılıyor, böyle bir imada bulunamam. Bu gece hakemlerin korkaklığı ortaya çıktı.

Bazı olaylar öyle realist söylenmiyor. Kulusic Burak'tan 3 cm uzun. Top Burak'a gelirken -Kulusic iki metre arkasında- Burak'ın kolu orada? Bu işte kasıt var. Burak şeytan gibi arkadan Kulusic'in soldan geldiğini görüyor. 

Tabii ki vurmak istemiyor. Kırmızı bu pozisyonda yanlış olur. Galatasaray maçı olmasa bu pozisyon o kadar konuşulmaz. Hakem bu pozisyona sarı vermediği için sağ bekin Burak'a yaptığı harekete de kırmızı kart veremedi.

Güvenlik kamerası bu kez gol sevincini çekti