AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Ahmet Çakar, tertemiz galibiyete gölge düşürmeye çalışmıştır"

İlk Yayınlanma : 08 Nis 2021 - 17:29 / Son Güncelleme : 08 Nis 2021 - 17:59

Alanyaspor'u 3-0 mağlup eden Beşiktaş, maç sırasında çok tartışılan bir paylaşım yapan Ahmet Çakar hakkında sert bir açıklama yayınladı. İşte detaylar...

"Ahmet Çakar, tertemiz galibiyete gölge düşürmeye çalışmıştır"

Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Alanyaspor'u 3-0 mağlup eden Beşiktaş, maç sırasında tartışmalı bir paylaşım yapan eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar hakkında resmi internet sitesinden bir açıklama paylaştı.

Maç oynanırken Ahmet Çakar, "Beşiktaş- Alanyaspor maçında futbolun doğal akışına uymayan tuhaf şeyler oluyor..." şeklinde bir paylaşım yapmıştı.

"Çirkin imalarla gölge düşürmeye çalışmıştır"

Beşiktaş'ın paylaşımı şu şekilde:

Faal hakemlik dönemindeki tercihleri taraftarlarımızca bestelere konu olmuş, hakemliği bıraktıktan sonra da birçok skandal ile gündeme gelmiş olan Ahmet Çakar isimli şahıs, Futbol Takımımızın Süper Lig’in 33. haftasında Aytemiz Alanyaspor’u 3-0 yendiği maçın ardından sosyal medya hesabı ile köşe yazısında, takımımızın haklı ve tertemiz galibiyetine çirkin imalarla gölge düşürmeye çalışmıştır.

Reyting vurgusu

Meslek ahlakını yok sayarcasına yapılmış bu açıklamaların “reyting” uğruna yapıldığını düşünmek istiyoruz. İlgili şahıs hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır.

Beşiktaş JK

"Ahmet Çakar hemen savcılığa gitmeli"

Beşiktaş - Alanyaspor maçının ardından canlı yayında Ajansspor Genel Yayın Yönetmeni Kenan Başaran: "Ahmet Çakar hemen savcılığa gitmeli veya spor savcısı hemen Ahmet Çakar'ı çağırıp bildiklerini anlat demeli." demişti.