Ahmet Çakar: ''Tezgahı göremediniz mi?''

5 Mayıs 2019 22:08- Son Güncelleme - 6 Mayıs 2019 01:08
Google news abonelik

Ahmet Çakar, Galatasaray Beşiktaş derbisini değerlendirdi. Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında Galatasaray, Beşiktaş'ı 2-0 mağlup etti. Sarı-kırmızılı takım averajla liderlik koltuğuna oturdu. Çakar, 5 Mayıs Pazar gecesi Beyaz Futbol programında bu derbiyi ve hakem kararlarını yorumladı. İşte o açıklamalar...  

''Tezgahı göremediniz mi?''

Tezgahı göremediniz mi? Maalesef ve maalesef büyük sermaye, Fikret Orman dahil, Şenol Güneş, Ahmet Çakar dahil hepimizi kullandılar. Şimdi maymunun gözünün açıldı. 14 Nisan gecesi Galatasaray, Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalıyor. Türkiye’de ağzından çıkan lafı en iyi tartan, halkla ilişkileri iyi olan Abdürrahim Albayrak çok tehlikeli bir laf ediyor.

Fenerbahçe - Galatasaray maçı sonrası bayram değil seyran değil Albayrak, bir takım şampiyon yapılmak isteniyor diyor. Bugünden itibaren Başakşehir ligde bir galibiyet almıyor. Bu çok tuhaf.

 

Albayrak’ın konuştuğu gece Galatasaray 8 puan gerideydi. Çok tehlikeli bir konuşma yaptı. O geceden sonra ne olduysa Başakşehir her maçında puan kaybetti ve 8 puanlık fark varken Galatasaray lider oldu.

''500 milyon Dolar paranın döndüğü yayıncı kuruluşta...''

Bein karmasına bir tane Galatasaraylı oyuncu alınmıyor ve taraftar ile yayıncı kuruluşun arası açılıyor. Sonra Bülent Yıldırım derbiye atanıyor. 500 milyon Dolar paranın döndüğü yayıncı kuruluşta Başakşehir şampiyon olsa ne kadar satarsın, Galatasaray ve Beşiktaş şampiyon olsa ne kadar satarsın?

Bu maçın hakeminin Cüneyt Çakır olması UEFA’ya göre yasak. Salı günü Liverpool maçı Çakır’a verildiği için Pazar gecesi maç yönetemez.

Bugün Beşiktaş’ın mağlubiyetinde hakem baş sorumlu diyemem. Beşiktaş’ın takım savunmasında amatörlüğü vardı. Taçtan iki gol yediler. Gökhan Gönül’ün maçtan sonra yaptığı saygısızlık. Bu şekilde hakemi eleştiremez.

''Galatasaray hakemle yendi dersek...''

Galatasaray hakemle yendi dersek bu Galatasaray’a saygısızlık ancak hakem maçı yönetirken ‘Takdir haklarımı Galatasaray’dan yana kullanayım, yenerse yensin’ diye düşünüyor.

Şenol Hoca’yı severim ve sayarım. Ortada bir şey yokken basın toplantısında özellikle hakemle ilgili sıkıntılı bir hale sokan Şenol Güneş’in bugün neden ağzı dili bağlandı?

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 10