Ahmet Kandemir resmen Beşiktaş'ta!

24 Ocak 2020 17:09- Son Güncelleme - 24 Ocak 2020 14:11
Google news abonelik
Ahmet Kandemir resmen Beşiktaş'ta!

Beşiktaş'ta basketbol şubesindeki değişim resmileşti. Siyah Beyazlılar bir açıklama yayınlayarak şube direktörü Turhan Koray ile yolları ayırdı.

Açıklamada, "2018-2019 sezonundan beri basketbol şubemizin direktörlük görevini sürdüren Turhan Koray ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Turhan Koray’a emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz." denildi.

Beşiktaş'ın açıklaması!

Turhan Koray'ın yerine göreve, bir süredir takımla bir arada olan Ahmet Kandemir getirildi. Beşiktaş kulübünden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Kulübümüzün Basketbol Altyapı ve Yeniden Yapılandırma Direktörlüğü görevine, A Erkek Basketbol Takımımızın da Başantrenörlüğünü yapmış değerli basketbol insanı Ahmet Kandemir getirilmiştir.Kandemir’e yuvana hoş geldin der, görevinde başarılar dileriz.

Beşiktaş JK

Ahmet Kandemir Kimdir?

Ahmet Kandemir, 20 Haziran 1970 tarihinde Sinop'un Boyabat ilçesinde dünyaya geldi. Basketbola Enka Yıldız takımında başladı ve aynı kulübün genç ve A takımlarında basketbol kariyerini sürdürdü. Daha sonra antrenörlük kariyerine adım attı. Bir dönem Beşiktaşımız'ın altyapısını ve A Takımı'nı çalıştırdı. Ayrıca ENKA, Paşabahçe Altyapı, Pınar Karşıyaka, Antalya B.Ş.B., Mersin B.Ş.B., Garanti Koza İstanbulspor, Konya Selçuk Üniversitesi takımlarında antrenör olarak görev yaptı. 2013-15 yılları arasında A Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörlük görevinde bulundu. Ahmet Kandemir, 2019-20 sezonunun ortasında Basketbol Altyapı ve Yeniden Yapılandırma Direktörlüğü görevine getirildi.

Kornerden gelişine muhteşem vurdu! İnanılmaz bir gol...