Ahmet Nur Çebi'ye destek: "Bu seneyi boş geçelim"

23 Mart 2020 17:55- Son Güncelleme - 23 Mart 2020 18:00
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig ertelenecek mi? Ligler ne zaman oynanacak? Ligler ne zaman başlayacak? Koronavirüste son durum ne?

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Ankaragücü Başkanı Fatih Mert'in açıklamaları şu şekilde:

Ankara'da insanlar kurallara uyuyor!

"Sabah kalkıp kulübe gittim. Biz mecburen kulüp işlerini düzenliyoruz. Bizim gibi istisnalar hariç herkes evde kalsın. Ankara çok sakin. İnsanlar burada kurallara uyuyorlar. Ben işyerlerimi kapattım."

En erken 17 Nisan dedik!

"Kulüpler Birliği toplantısında Bakanlık liglerin başlayacağı tarihle ilgili bir çalışma istemiş. Ben mecbuir bir tarih verilmesi gerekiyor gibi algıladım. Biz en erken olarak 17 Nisan dedik. Burada çoğunluk bunu söyledi. Gelişmelere göre bu durum değişebilir." 

Sakat futbolcularımız hastaneye gitmiyor!

 Sakat futbolcularımız hastaneye gitmiyor!

"İnsanların evde kalması isteniyor. Bu ortamda biz hafta içinde antrenmanlara başlamayı düşünüyoruz. Bu durum nasıl olacak bilemiyoruz. Sakatlanan bir futbolcumuz hastaneye gitmek istemedi ve MR çektirmedi. Pinto'nun eşi rahatsızlandı ve ülkesine gitmke istedi ancak biz onu gönderemedik. Pinto'nun 3 çocuğu var. Bunları insani olarak düşünün. Bazı futbolcularımız antrenmana gelmiyor. Biz bu durumdan en az etkilenen takımlardan biriyiz. Biz çarşamba günü çalışmalara başlayacağımızı bildirdik ancak bu durum değişebilir. Devlet tedbirleri arttırıyor. Böyle bir ortamda biz nasıl oyuncuları toplayacağız?"

TFF isteseydi maçları ertelerdi!

"Yılmaz Hocanın yaşı kaç? Yılmaz Vural antrenmana nasıl gidecek? Biz Ankaragücü olarak 2. yarıya transfer yaparak girdik. İyi bir konsantrasyonumuz vardı. Biz futbolcuları etkilememeye çalıştık. Biz maça otobüsle gitmeyi düşündük. Erteleme kararı doğru. Zamanında alınan bir karar. Burada bir görüş alınsa kulüpler oynamak istemeyebilirdi. Biz alınan karara uymak zorundayız. Burada iş TFF'ye ve Kulüpler Birliği'ne düşüyor. Herkes bu işin devletten geldiğini sanıyor. TFF isteseydi maçları erteletirdi. Biz mecbur bir şekilde oynuyoruz. Biz Ankaragücü olarak Sağlık Bakanı'nın açıklamalarını dinleyeceğiz. Bu işin şakası yok. Bu süreç uzayabilir. Ben Kulüpler Birliği toplantısına giderken yoldan geri döndüm. Bu ortamda nasıl futbol oynanacak?"

Ahmet Nur Çebi'ye katılıyorum!

"Ben Ahmet Nur Çebi'ye katılıyorum. Bu sene oynanmamış kabul edilebilir. Burada düşme olmadan alttan 2-3 takım getirebilirler. Bu sene geçilebilir çünkü bu iş bu saatten sonra çok sağlıklı olmayacak. Seyircisiz oynamak çok büyük bir sorun. Haksız rekabete yol açıyor. Biz Rize'de seyircili bir maç oynadık. Evimizdeki maçı seyircisiz mi oynayacağız? Bu adalet anlamında yanlış. Biz kulüp olarak zaten ilk yarıda transfer yapamadık ve eşit şartlarda mücadele etmedik. Ben Ahmet Nur Çebi'ye katılıyorum bu sene oynanmayabilir. Bana bu tarih uzar gibi geliyor. TFF bu ay içerisinde Bakanlıkla bir toplantı yapacak. Bu toplantıda 17 Nisan tarihi uzatılabilir. Ligin oynanmaması gibi bir karar da çıkabilir."

Bu gol sevincinin nedeni anlaşılamadı