Ahmet Oğuz, Radyospor'a konuştu: "Yeni doğmuş bir çocuk gibiyim"

9 Ocak 2020 14:47- Son Güncelleme - 9 Ocak 2020 14:52
Google news abonelik

Süper Lig’de Gençlerbirliği forması giyen Ahmet Oğuz, ligin ikinci yarısı için umut dolu mesajlar verdi. Transferde adı büyük takımlarla anılan Ahmet Oğuz, “Tek düşüncem Gençlerbirliği’nin başarısı. Kulübümle sözleşmem var ve burada mutluyum” dedi. Hiçbir futbolcunun sakatlanmaması temennisinde bulunan Oğuz, “Futboldan uzak kalmak çok kötü bir duygu. Ben şu anda yeni doğmuş bir çocuk gibiyim” ifadelerini kullandı.  Ahmet Oğuz transfer için ne düşünüyor? Kendi performansı için neler söyledi? Tüm sorular Radyospor'da yanıt buldu.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Ahmet Oğuz’un açıklamaları şu şekilde:

Ahmet Oğuz: "Ligin ikinci yarısında daha da başarılı olmak istiyoruz"

Lige iyi bir şekilde başlamak istiyorduk. Alt ligden çıkan bir takım olarak bu önemliydi. Süper Lig’in tecrübeli takımlarından biriyiz. Kötü başladık ama daha sonra daha iyi bir görüntü koyduk. Güzel bir arkadaşlık ortamımız var. Bu arkadaşlığı ve birlikteliği sahaya yansıtmak ve ligin ikinci yarısında başarılı bir görüntü ortaya koymak istiyoruz.

Ahmet Oğuz: "Hamza Hoca göreve gelince güzel bir ortam oluştu"

Ahmet Oğuz: "Hamza Hoca göreve gelince güzel bir ortam oluştu"

Sezon başında Mustafa Hoca ile başladık. İstenilen sonuçlar, yeni oluşan bir takım… Takım birbirine alışmadığı için istemediğimiz bir sonuç ortaya çıktı. Sonrasında görev değişikliği oldu. Hamza Hoca göreve gelince güzel bir ortam oluştu. Bu da başarılı sonuçlara vesile oldu. Ligin ikinci yarısı zor geçecek. Ona göre antrenmanlar yapıyoruz. İyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.

Ahmet Oğuz: "Yeni doğmuş bir çocuk gibiyim"

Ahmet Oğuz: "Yeni doğmuş bir çocuk gibiyim"

Ben hayatımda bu kadar uzun süren bir sakatlık yaşamamıştım. Arkadaşlarımız arasından da kötü sakatlık yaşayanlar oldu. Futboldan uzak kalmak çok kötü bir duygu. Yeni doğmuş bir çocuk gibiyim. Futbol açım. En iyi şekilde kendimi vermeye çalışıyorum. Hocaya, “Ben hazırım” sinyalini vermek ve formayı almak istiyorum.

Ahmet Oğuz: "Hamza Hoca'nın adil olduğunu biliyorum"

Hamza Hoca’nın tercihlerine her zaman saygı duyuyorum. Hoca her zaman hak edene formayı verir. Ben çok çalışacağım ve forma alacağım. Hocayı kişiliğiyle, duruşuyla gerçekten çok seviyorum. Hoca kazanan takımdan yana. Hiç kimsenin hakkını yemiyor. Hamza Hamzaoğlu’nun adil olduğunu biliyorum.

Ahmet Oğuz'un kariyer planı nedir?

Ahmet Oğuz'un kariyer planı nedir?

Gençlerbirliği ile 1,5 yıllık sözleşmem var. Ben takımıma odaklanmış durumdayım. Burada mutluyum. Ekmeğimi veren kulübe saygı duyuyorum. Kazandığım parayı her zaman hak etmek gerekiyor. Futbolculara transfer teklifleri geldiğinde aklı çelinebiliyor. Şu anda tek düşüncem takımım ve iyi bir performans göstermek.