AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Çok konuşulacak Dursun Özbek yorumu: Altın yumurtlayan tavuk...

İlk Yayınlanma : 06 Nis 2021 - 20:52 / Son Güncelleme : 06 Nis 2021 - 20:57

Galatasaray haberleri... Sarı kırmızılıların önde gelen isimlerinden Ahmet Yüce, başkanlık yarışında aday olup olmayacağına açıklık getirdi. Galatasaray camiasında kendisi için bir numaralı kişinin Fatih Terim olduğunu ifade eden Ahmet Yüce, eski başkan Dursun Özbek için "Altın yumurtlayan tavuğu kestiler” benzetmesi yaptı.. İşte detaylar...

Burhan Can TERZİ- AJANSSPOR

Galatasaray camiasının en önde gelen isimlerinden, Skoda Türkiye'nin sahibi Ahmet Yüce’nin başkan adayı olup olmayacağı çok merak ediliyor. Ahmet Yüce bu konuda ve diğer konularda Ajansspor'a açıklamalarda bulundu.

Seçimde aday olan isimlere başarılar dileyen Ahmet Yüce mevcut yönetimi ve seçim sürecini değerlendirdi.

"20 değil 2 bile veren olmamıştı"

 Ahmet Yüce, "Mustafa Cengiz yönetimi önemli bir oyla seçildi. 2018’den bu yana görevdeler. Mekteplilerin yüzde 80'i hiç tanımadıkları Mustafa Cengiz'e oy vermişti. Şimdi neden istemiyorlar. İnsan seçtiği kişinin arkasında durmalı. Eğer seçtikleri kişinin arkasında durmuyorlarsa benim nazarımda doğru değildir. Dursun Başkan, süper kadro kurup Fatih Terim'i getirmişti. Sermaye artırımını yaptı.  Riva, Florya, Kemerburgaz, salon, otel projelerinin hepsini hazır etti. Riva'dan o dönem de para geldi şimdi de gelmeye devam ediyor. Vakıfından, cemiyetine Galatasaray'ın her kuruluşuna yardımı dokundu Dursun Başkan'ın. Cebinden 23 milyon Euro para verdi. Değil 20 milyon 2 milyon veren başka insan var mı" ifadelerini kullandı.

"Ne kadar para koyacaklar?"

Galatasaray’ın eski başkanı Dursun Özbek için “Altın yumurtlayan tavuğu kestiler” benzetmesi yapan Ahmet Yüce, “Şimdiki başkan adaylarının bütçesi ne kadar olacak, ne kadar kasa kolaylığı sağlayacaklar” sorusunu yöneltti.

"Benim önceliğim Terim'dir"

Galatasaray camiasında kendisi için bir numaralı kişinin Fatih Terim olduğunu ifade eden Ahmet Yüce, "Galatasaray'ı dünya markası yapan kişi Fatih Terim'dir. 8 lig şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğu ve 20’nin üzerinde kupa kazanan bir hocanın tartışılması dahi ayıptır. Onun yeri her zaman en tepedir" diye konuştu. Ahmet Yüce, başkan adaylığı konusunda ise "Yeteri kadar aday var zaten. Benim şu an adaylık düşüncem yok" cevabını verdi.