Ailesinden flaş iddia: "Sala öldürüldü!"

18.02.2019 - 08:12 | Son Güncellenme: 18.02.2019 - 11:12

Uçağı Manş Denizi'nde radardan kaybolan geçtiğimiz günlerde cesedi bulunan Emiliano Sala ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Sala'nın kuzeni Martin Gatti, Arjantinli ismin öldürüldüğünü iddia etti.

Emiliano Sala, büyüdüğü Progreso kentinde son yolculuğuna uğurlandı. Ailesi ve arkadaşlarının yanı sıra kent sakinleri de giydikleri siyah ve kırmızı formalarla cenaze törenine katıldı.
Sporcunun hayranları da "Asla yalnız yürümeyeceksin Emi" pankartlarıyla seremoniye katıldı.
Törenin ardından Sala'nın naaşı, yakınlarının son bir defa vedalaşması için bir spor salonuna getirildi.
Cenaze töreni sonrası Sala'nın kuzeni Martin Gatti, Arjantinli futbolcunun öldürülmüş olabileceğini iddia etti.
Yerel bir televizyon kanalına konuşan Gatti, olayın bir kaza olmadığını ifade ederek, "Bu bir kaza değil, Emiliano öldürülmüş olabilir. Ailesi de aynı şekilde hissediyor. Tutarsızlıklar var." dedi.
Olayın yeniden araştırılması gerektiğin ifade eden kuzen, "Mahkemeler bunu araştırsın. Bu böyle bitemez. Olay 'Uçak düştü, iki kişi öldü.' şeklinde yorumlanmamalı." dedi.
Gatti ayrıca, imzalanan sözleşme sonrası Sala'yı o uçağa koyan, uçağı organize eden, pilotu kiralayan kişilerin de araştırılmasını talep etti.
Gatti ayrıca, "İşin içinde para olduğu zaman başkalarının hayatını umursamayan insanlar var" ifadelerini kullandı.

Spor Arena'nın haberine göre Sala'nın cansız bedeni krematoryumda yakıldı.

Fransız Nantes takımından İngiliz Cardiff City takımına 15 milyon sterline transfer olan Emiliano Sala'nın içinde bulunduğu küçük uçak kaza yapmış ve oyuncunun akıbetinden uzun süre haber alınamamıştı.
Yapılan özel araştırma sonucunda Manş Denizi dibinde bulunan enkazdan çıkarılan cesedin inceleme sonucunda Sala'ya ait olduğu tespit edilmişti.
Senin için hazırladığımız haberler