• Diğerleri

Ajansspor duyurdu, Çebi resmen açıkladı!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gelecek sezon altyapıda sorumluluk alacak ismi açıkladı. Beşiktaş altyapısında göreve kim geliyor? Sergen Yalçın ile birlikte nasıl bir çalışma yürütecekler? Ajansspor'un haftalar önce paylaştığı ismi, Ahmet Nur Çebi doğruladı.
18 Haziran 2020 15:51- Son Güncelleme - 18 Haziran 2020 16:21
Google news abonelik

DETAY HABER - AJANSSPOR

Gelecek sezon itibarıyla A takım ve altyapıda ikinci büyük devrimi yapmak için düğmeye basan Beşiktaş yönetimi, özellikle altyapıda bazı değişikliklere gidecek. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gelecek sezondan itibaren altyapının koordinasyonunda Mehmet Ekşi’yi görevlendirecek. Çebi, Beşiktaş’ın geleceğini Mehmet Ekşi’ye emanet edeceğini açıkladı. Peki, Mehmet Ekşi neden tercih edildi? Tüm detaylar haberimizde...

Ahmet Nur Çebi, Mehmet Ekşi ismini açıkladı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, dün altyapının başına getireceği ismi tarif ederken, "Altyapıya öyle bir isim gelecek ki o zaman ne kadar ciddi olduğumuzu görecekler. Camiamızın içinden biri olacak. Sergen Hocamız ile birlikte uyumlu çalışacaklardır. Zamanı gelince açıklayacağız" dedi.

Ajansspor haftalar öncesinden okuyucularına duyurdu

Herkes bu hocanın kim olduğunu merak etti ama aslında Ajansspor okuyucuları cevabı biliyor. 26 Mayıs'ta verdiğimiz haberde söz konusu ismi açıklamıştık. Evet Çebi'nin altyapıyı teslim edeceği o isim Mehmet Ekşi…

Daha önce 6 yıl yönetti

Daha önce 6 yıl yönetti

80'li yıllarda Beşiktaş'ta futbol oynayan ve 2002'den 2008'e kadar 6 yıl da altyapının başında yer alan Ekşi'nin 1 hafta içinde resmen açıklanması bekleniyor.

Sergen Yalçın da istiyor

Yeniden yapılanmaya girecek olan Beşiktaş'ta A takım teknik direktörü Sergen Yalçın da Ekşi ile çalışmak istediğini yönetime bildirmişti. Altyapıdaki oyuncu havuzu konusunda uzman bir isim olan Ekşi, Beşiktaş'ın öz kaynak düzeni konusunda liderlik yapacak. 3.3 milyar TL'ye yaklaşan borcu bulunan Beşiktaş, 'Bırakmam Seni Beşiktaş'ım' kampanyasından gelecek tüm paranın tamamını da öz kaynak düzenindeki devrimde kullanmayı planlıyor.

AJANSSPOR’UN DUYURDUĞU, BEŞİKTAŞ’IN GELECEĞİ EKŞİ’YE TESLİM HABERİNİ OKUMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ…

Mehmet Ekşi kimdir?

Mehmet Ekşi, 1 Nisan 1953 tarihinde İstanbul'un Sarıyer ilçesinde doğdu. Trabzonspor ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde uzun süre başarıyla görev yapan eski millî futbolcu ve teknik direktör olarak biliniyor. Elazığspor'da oynarken Trabzonspor yetkililerinin dikkatini çekerek, 1977-78 sezonunda Trabzonspor'a transfer oldu. Bordo-mavili takımın 1978-79'da şampiyon olan kadrosunda yer aldı. 1979-80 sezonunda ise Beşiktaş'a transferi gerçekleşti.

Kaptanlık duruşu vardı...

Kaptanlık duruşu vardı...

Az ama öz konuşan ve karakter yapısıyla arkadaşları arasında saygın bir duruşa sahip olan Mehmet Ekşi, yöneticiler tarafından kaptanlık ile onurlandırılmıştı. Defans ve orta sahada hava hakimiyetiyle dikkatleri üstüne çeken Mehmet Ekşi, hücumlara çıktığında da katkı veren gollere imza atmıştı.

Beşiktaş’ta 189 maça çıkan ve 25 gole imza atan ekşi, Karagümrük ve Antalyaspor takımlarında da oynamıştı. Ekşi, Antalyaspor’un 2. lige düşmesiyle birlikte kariyerinde yeni sayfa açmış ve Konyaspor ile yola devam etmişti. 1986-87 sezonunda Silivrispor’da oynadıktan sonra ise Mehmet Ekşi, 1988 yılında futbol kariyerine nokta koydu.

MEHMET EKŞİ, ‘HAYATIMI YAZSAM ÇİFT SARI KART OLURDU?’ İFADESİNİ NEDEN KULLANDI? EKŞİ’NİN UNUTAMADIĞI OLAY İÇİN TIKLAYINIZ…

Futbolu bıraktıktan sonra neler yaptı?

Beşiktaş’ın gelecek sezon altyapıda söz sahibi yapacağı Mehmet Ekşi, futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmaya başlamıştı. Beşiktaş'ın teknik ekibinde görev yaparken 2005-2006 sezonunda Rıza Çalımbay'ın istifa etmesi ile geçici süre teknik direktörlüğe getirildi. 1 ay kadar "A" takımın sorumluluğunu üstlenen Mehmet Ekşi, Fransız çalıştırıcı Jean Tigana'nın göreve gelmesi ile genel menajerlik görevini de üstlenmişti.

Mesut Özil - En Güzel 5 Gol | Premier League (2014/15 - 2017/18)