Transfer Haberleri | Al Nassr, Talisca İçin Beşiktaş'ı FIFA'ya Şikayet Etti

Orhan Gülek
21.08.2023 - 18:26 | Son Güncellenme: 21.08.2023 - 22:13

Son dakika: Suudi Arabistan ekiplerinden Al Nassr, Talisca ile kulübün bilgisi dışında görüşüldüğü gerekçesiyle Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti. İşte detaylar

Transfer Haberleri | Al Nassr, Talisca İçin Beşiktaş'ı FIFA'ya Şikayet Etti

AJANSSPOR - HABER

Al Nassr, Anderson Talisca ile kulübün bilgisi dışında görüşüldüğü gerekçesiyle Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti. 

Talisca transferi için yasa dışı görüşme iddiası

Suudi Arabistan basınından çıkan haberlere göre, Al-Nassr, Talisca görüşmelerinin yasa dışı olduğu gerekçesiyle Beşiktaş hakkında FIFA'ya suç duyurusunda bulundu.

Şenol Güneş'in açıklamaları Al Nassr tarafından tepki çekmişti

Teknik direktör Şenol Güneş, geçtiğimiz günlerde açıklamasında, "Talisca ile görüntülü konuştum. Çok özlediğini ve gelmek istediğini söyledi ama fiyat 10 milyon eurodan aşağı değil. Talisca, almak taraftara daha farklı bir heyecan katar. Alınsa başka oyuncu almaya gerek yok çünkü fazla mevkiyi alternatif haline getiriyor. O tarza daha uygun fiyata farklı bir oyuncu bulursan yine alırız. Talisca 'Orta yol bulalım, gelmek istiyorum' dedi. Ama istemek başka, gerçekler başka bir şey" şeklinde konuşmuştu.

İlgini Çekebilir
Talisca, kupada kadro dışı! Listeden çıkarıldı...
Habere Git

Talisca, Güneş'in sözlerini yalanladı

Al Nassr'da mutsuz olduğu ve ayrılacağı yönündeki haberlerin ardından Şenol Güneş'in de açıklamalarda bulunmasının ardından Anderson Talisca, transfer ve Beşiktaş konusuna sosyal medya hesabından yanıt verdi. Anderson Talisca, Şenol Güneş'in açıklamalarını yalanlarken "Son zamanlarda ortaya çıkan yalan haberlerin aksine, bir transfer görüşmesi yapmadım. Al Nassr'dan ayrılmaya niyetim yok. Burada çok mutluyum ve sözleşmemi 3 yıl uzattım. Önümüzdeki sezona odaklanmaya devam ediyorum." ifadelerini kullandı.

Talisca kadro dışı kaldı iddiası

Öte yandan Suudi Arabistan'dan bazı kaynaklari, Al Nassr'ın Brezilyalı yıldızı kadro dışı bıraktığını iddia etti. Bu gelişmenin üzerine Beşiktaş'ın Talisca transferi için Al Nassr ile görüşmelere başladığı öne sürüldü.

Anderson Talisca'nın Beşiktaş performansı

Beşiktaş'ta 2016-2018 yılları arasında kiralık olarak forma giyen Anderson Talisca, siyah-beyazlı forma altında 80 maçta 37 gol attı ve 14 asist yaptı.   

Pool Mania
3.9
Senin için hazırladığımız haberler