Alacaklarını istedi, Galatasaray'a ihtar çekti!

Galatasaray'da Trabzonspor ile oynanan maçta kırmızı kart görerek şimşekleri üstüne çeken Sofiane Feghouli, yeni bir kriz daha yarattı. Cezayirli futbolcunun, alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek kulübe ihtar çektiği gündeme geldi. Feghouli'nin alacağı ne kadar? Bundan sonra ne olacak?
17 Temmuz 2020 09:40- Son Güncelleme - 17 Temmuz 2020 09:47
Google news abonelik

Türkiye'de büyük kulüpler olarak tanımlanan Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'de son dönemlerde yaşanan futbolcu krizlerine bir yenisi daha eklendi. Süper Lig’de şampiyonluk yarışına havlu atan Galatasaray ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Devler Ligi’ne katılamayacağı için ciddi bir gelirden mahrum kalacak Galatasaray’da Sofiane Feghouli’nin kulübe alacaklarının ödenmemesi sebebiyle ihtar çektiği öne sürüldü.

3 aylık alacağını tahsil etmek istiyor

Hürriyet’in haberine göre; Cezayirli futbolcu, 5 Temmuz’daki Trabzonspor karşılaşmasından 3 gün sonra, 8 Temmuz’da Galatasaray Kulübü’ne ihtarname göndererek, pandemi sürecini kapsayan mart, nisan ve mayıs aylarını kapsayan alacaklarını istedi.

Feghouli'nin talep ettiği rakam ne kadar?

Yılda 5 milyon Euro garanti para alan Radamel Falcao’nun ardından, 3 milyon 850 bin Euro’luk ücretiyle Galatasaray’da en çok kazanan ikinci isim olan Feghouli’nin talep ettiği miktar yaklaşık 1 milyon Euro’yu buluyor.

Galatasaray yönetimi hoş karşılamadı

Galatasaray yönetimi hoş karşılamadı

Avrupa’da ve Süper Lig’de yaşanan başarısızlığa ve koronavirüs pandemisinin yol açtığı ekonomik zarara karşın oyuncuların geçmişe dönük alacaklarını ödeyen Galatasaray’da Feghouli’nin bu tavrı iyi niyetli bulunmadı.

Feghouli, indirim talebine de olumsuz

Cezayirli oyuncu bu hamlesiyle, sarı kırmızılı yönetimin pandemi nedeniyle futbolculardan istediği yüzde 15’lik ücret indirimine olumsuz baktığını da gösterdi.

GALATASARAY TARAFTARLARINDAN FEGHOULİ İÇİN OLAY SÖZLER! O HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN…

Galatasaray'a maliyeti ne kadar? Sözleşmesi ne zaman bitecek?

2017’de 4 milyon 250 bin Euro’ya West Ham’dan transfer edilen Feghouli’nin sözleşmesi 30 Haziran 2022’de sona erecek. Hatırlanacağı gibi o dönem Galatasaray'da futbol direktörü olarak görev yapan Cenk Ergün, bu transfer için yoğun uğraş vermişti.

Feghouli bu sezon kaç gol attı?

Feghouli bu sezon kaç gol attı?

Yüksek kazancına karşılık bu sezon beklentilerin çok altında performans sergileyen 31 yaşındaki futbolcu, 34 resmi maçta 7 gol, 6 asist üretebildi.

Saha göle döndü, hakem maçı oynatmaya devam etti