Alanya Ultra Trail Maratonu sona erdi

25 Mart 2018 16:34- Son Güncelleme - 25 Mart 2018 16:34
Google news abonelik

Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen Ultra Trail Maratonu organizasyonunun ikinci günü, iki kategoride gerçekleştirilen mücadelelerle sona erdi. Organizasyonda 89 sporcu yer aldı.

Start aynı anda verildi

Alanya Belediyesinin katkılarıyla ilçede ikinci kez düzenlenen Ultra Trail Maratonu'nun Alaiye Halk Koşusu ve Kostümlü Koşu startı, iskelede deniz feneri önünde aynı anda verildi.

89 sporcunun kayıt yaptırdığı 4 kilometrelik Alaiye Halk Koşusu'nda kadınlarda Büşra Küçük, erkeklerde Bertuğ Polatçı birinci oldu. 15 sporcunun yer aldığı Kostümlü Koşu'da ise erkeklerde Abdülkerim Taşdemir, kadınlarda Aysun Dursoy birinciliği elde etti. Yarışların ardından dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Dünyanın önde gelen sporcuları da yer aldı

Yarış direktörü milli atlet Ahmet Arslan gazetecilere yaptığı açıklamada, Alanya Ultra Trail Maratonu'nun ikincisini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu yıl gerçekleştirdikleri yarışta 500'den fazla sporcuyu misafir ettiklerini aktaran Arslan, "Aralarında dünyanın önde gelen sporcuları Dmitry Mityaev, Ekaterina Mityaeva, Tom Owens, Holly Page, Elena Polyakova ve Alper Dalkılıç gibi isimler de vardı." dedi.

Yarışmaya katılan sporcuların çok keyif aldığını ifade eden Arslan, parkur ve organizasyonun yarışmacılar tarafından da çok beğenildiğini kaydetti.

“Amaç, organizasyonu uluslararası boyuta taşımak”

Katılımcı sayısını geçen yıla göre üçe katladıklarını dile getiren Arslan, "Etkinliğe 21 ülkeden 90 yabancı sporcu katıldı. Toplam yarışmacı sayısının 500’den fazla olduğunu düşünürsek 90 yabancı sporcunun olması çok iyi bir rakam. Önümüzdeki yıllarda hedefimiz bu organizasyonu uluslararası boyuta taşımak." diye konuştu.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!