AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Alanyaspor Francesco Farioli ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladı

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 31 Ara 2021 - 13:35 / Son Güncelleme : 31 Ara 2021 - 13:50

Aytemiz Alanyaspor Bülent Korkmaz'ın ardından Fatih Karagümrük ile yollarını ayıran teknik direktör Francesco Farioli ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Aytemiz Alanyaspor, İtalyan teknik direktör Francesco Farioli ile 2 buçuk yıllık anlaşmaya varıldığını açıkladı.

İmza töreninde konuşan başkan Hasan Çavuşoğlu, "Sezon başından bu yana birlikte çalıştığımız Bülent Korkmaz hocamızla karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Bülent hocamıza ve ekibine, Aytemiz Alanyaspor'umuza vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni hocamız Francesco Farioli bildiğiniz gibi geçen sezon ekibimizde yer almaktaydı. Daha sonra Fatih Karagümrük'e teknik direktör olarak gitmişti. Oradan da geçtiğimiz zamanlarda ayrılmıştı. Biz de Francesco hocamızla yolumuza devam etme kararı aldık. Kendisi bildiğimiz ve inandığımız bir hocamız. Kulübümüze faydalı olacağına da inanıyoruz. Aytemiz Alanyaspor'umuzun daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

Eve döndüğüm için mutluyum

Francesco Farioli "Eve döndüğümden dolayı çok mutluyum. Burada olmak benim için büyük bir şeref. Başkanımızla çok iyi bir diyalogumuz var. Beni her zaman destekledi. Bir gün tekrar buluşacağımızı ben giderken de konuşmuştuk. Beni tekrar buraya getirdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Aytemiz Alanyaspor'u hak ettiği yerlere taşımayı hedefliyoruz. Bana bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.