Alanyaspor'a yabancı taraftar

Akın Ungan
21.12.2021 - 14:56 | Son Güncellenme: 21.12.2021 - 15:22

Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor, yabancı taraftar sayılarını artırmak amacıyla Alanya Kaymakamı'nın da katıldığı bir toplantı düzenledi.

Alanyaspor'a yabancı taraftar

Aytemiz Alanyaspor Yönetim Kurulu, Alanya'dan konut satın alan yerleşik yabancıların, Alanyaspor'u tercih etmesini hedefleyen bir çalışma başlattı.

Bu çalışma kapsamında Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmez ve emlak sektörü temsilcileriyle kahvaltı düzenlendi. Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor Yönetim Kurulu Üyeleri ve Alanya Tapu Müdürü Osman Bozkurt’un da katılıdığı toplantıda, maçlarındaki taraftarların bir kısmının Alanya’da yaşayan yabancılardan oluştuğu, bu sayının önümüzdeki dönemde artması için çalışmaların artarak devam edeceği ifade edildi.

"Başaramadığımız en büyük konu..."

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Kulüp yönetimi olarak bu takımın önce 1. Lig’e, ardından da Süper Lig’e yükselmesi için maddi ve manevi büyük fedakarlıklar yaptık. Taraftarlarımız tribünde, iş adamlarımız da kısmen bizlere destek oldu. Ama başaramadığımız en büyük konu kulübe her zaman destek olacak sabit gelir kaynakları konusu oldu. Bazı emlakçı arkadaşlarımızdan bir öneri geldi. Alanya'dan ev alan herkese Aytemiz Alanyaspor'u anlatalım, maçlara davet edelim, bir destek isteyelim. Bu bizi çok mutlu etti. Bugün, bu konuda neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. İnşallah herkes bu öneriye sahip çıkar ve Aytemiz Alanyaspor'umuza sabit bir gelir kaynağı kazandırırız" diye konuştu.

"Herkes Aytemiz Alanyaspor'un yanında"

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, “Aytemiz Alanyaspor ortak paydaşımız ve Alanya'nın tanıtımının bir numaralı temsilcisidir. Hemen her gün Türkiye'nin gündemine, çoğu zaman da Avrupa ve dünyanın gündemine geliyor. Herhangi bir mali güçle yaptıramayacağımız tanıtımı, Aytemiz Alanyaspor, konumu ile sürekli yapıyor. Bunun kalıcı olması gerekiyor. Aytemiz Alanyaspor'un her daim Süper Lig’de kalması için hepimiz gönüllü olarak kulübümüzün yanında olmalıyız. Alanya'dan konut alan herkesin de gönüllü olarak Aytemiz Alanyaspor'u tanıması ve maddi manevi desteğini esirgememesi için emlakçılarımız vasıtası ile Aytemiz Alanyaspor’un onlara anlatılması için bir araya geldik. Bu organizasyonda gördüm ki herkes Aytemiz Alanyaspor'un yanında ve bu beni çok mutlu etti" ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler