AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Albayrak ciddi anlamda başkanlığı istiyor"

İlk Yayınlanma : 21 Tem 2020 - 20:05 / Son Güncelleme : 21 Tem 2020 - 20:15

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın Galatasaray'a başkan olmak istediğini söylerken; Burak Yılmaz ile ilgili çıkan transfer iddiasına da değindi.

Mehmet Demirkol, beIN MANŞET programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 

Yeni yabancı kuralı ile ilgili konuşan Demirkol, "Sahada 3 tane Türkiye'de yetişmiş futbolcu olacak deseler, desteklerim. Bir tanesi Belçika'dan, bir tanesi Fransa'dan, bir tanesi Hollanda'dan olmak üzere Türk oyuncular gelecek. O zaman altyapıya faydası var mı? Bu statlar nasıl dolar? Kaçak yayının önüne nasıl geçilir? Sorunları çözmek için, hep beraber teker teker aksiyon almak lazım" dedi.

Burak Yılmaz'ın Fransa Ligi ekibi Lille'e transfer olacağı yönündeki iddiaya da değinen Mehmet Demirkol, "Burak, kafaya koyduğu zaman dünyanın her yerinde rahatlıkla oynayabilir, şaşırmam. Önemli olan, evrensel rekabetin içinde var olabileceğine inanması" ifadesini kullandı.

Tecrübeli golcünün paralarını alamayan yabancı oyuncuların FIFA'ya gitmesine isyan etmesiyle ilgili olarak ünlü yorumcu, "Burak Yılmaz, hem haklı hem haksız. Yabancı ihtar çekiyor, gidiyor. FIFA'ya başvurup parasını alıyor. Bu haklar verilmez, alınır" diye konuştu.

Demirkol, Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın sarı kırmızılı kulübe başkan olmak istediğini söyleyerek, "Abdurrahim Albayrak'ın ailesi başkanlık için 'Girme' diyormuş ama benim de bilgim, Abdurrahim Albayrak'ın ciddi anlamda başkanlığı istediği..." ifadesini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.