Alberto Giuliani: Kuvvetli savunma ile başarı arayacağız

10.09.2018 11:07 - Son Güncelleme -
Alberto Giuliani: Kuvvetli savunma ile başarı arayacağız

Voleybol Efeler Ligi'nin son şampiyonu Halkbank'ın yeni antrenörü Alberto Giuliani, iyi savunma yapan bir takım olmak istediklerini belirtti. Giuliani, “Kuvvetli savunma yapan bir takımla başarı arayacağız” ifadelerini kullandı.

“Beklediğim gibi bir fotoğrafla karşılaştım”

İtalyan antrenör Giuliani, yaptığı açıklamada, Türkiye'ye gelmeden önce Halkbank hakkında bilgisinin bulunduğunu, Ankara'da gördüğü fotoğrafın kendisini yanıltmadığını ve beklediği gibi bir kulüple karşılaştığını ifade etti.

Voleybol mantalitesi hakkında bilgi veren Giuliani, "Benim ana düşüncem defans üstünedir. Kuvvetli savunma yapan, sert servis atan, blok yapan bir takımla başarı arayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

“İyi bir takım yapacağız”

Oyuncuları, teknik heyeti ve özellikle organizasyonu "mükemmel" olarak niteleyen Giuliani, “Herkesin bildiği gibi takım geçen seneye kıyasla çok değişti. Burada uyumu sağlamak çok kolay değil ama bu da bizim işimiz ve sonunda iyi bir takım yapacağız." ifadelerini kullandı.

Giuliani, bazı oyuncuların ülkelerinin milli takımlarında olmalarının avantaj ve dezavantajlarının bulunduğuna değinerek, şunları kaydetti:

"İyi tarafı hazır gelecek olmaları. Kötü yanı ise bizimle çalışma sürelerinin az olması. Ama yine bizim işimiz burada başlıyor. Aralarındaki uyumu ve takım olma süresini en aza indirmek için çok çalışacağız. Sonunda iyi voleybol oynayan bir ekip oluşturacağımıza inanıyoruz."

Valbuena'dan tam isabet

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up