"Bir başkanın sinsice yaptığı planların farkındayız"

Ligin 25. haftasında Trabzonspor deplasmanda Gaziantep FK ile 1-1 berabere kaldı. Bordo-mavililer 90+2'inci dakikada atılan golün VAR nedeniyle iptal edilmesinin ardından sert bir açıklama yayınladı.
7 Mart 2020 21:52- Son Güncelleme - 7 Mart 2020 21:52
Google news abonelik

Süper Lig'in 25'inci haftasında Trabzonspor deplasmanda Gaziantep FK ile 1-1 berabere kaldı. Bordo-mavililer, 90+2'de  atılan golün VAR nedeniyle iptal edilmesinin ardından sert bir açıklama yayınladı.  Bordo-Mavili takımın resmi internet sitesinden yapılan ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan imzası taşıyan bildiride "Merkez Hakem Kurulu'nun ve onların arkasında duran Süper Lig'deki bir kulüp başkanının sinsice yaptığı tüm planların da farkındayız" ifadelerine yer verildi.

"Türk futbolundan acilen el çektirmelidir"

Merkez Hakem Kurulu'na yönelik eleştirilerin bulunduğu açıklamada, ''Türk futbolunun en önemli paydaşlarından biri olan MHK’nin futbolu yönetemediğini ve yönetemeyeceğini, fiziksel ve ruhsal olarak büyük bir çöküş yaşayan hakemlerin de bu şartlarda Türk futbolunda adaleti sağlayamayacağını defaatle kamuoyunun bilgisine sunmuştuk. Bugün oynadığımız Gaziantep FK karşılaşmasında bir kez daha görülmüştür ki; başta müsabakanın hakemi Halis Özkahya olmak üzere Video Yardımcı Hakemlik görevi üstlenen Özgünç Türkalp ile Merkez Hakem Kurulu ve bu yapı içerisindeki başka kişi, grup veya zümrelere aidiyet hisseden herkes Türk futbolundan acilen el çektirilmeli ve bir daha bu ailenin içerisine sokulmamalıdır!'' ifadeleri kullanıldı.

 VAR'da iptal edilen golden önce Abdükadir Ömür'ün topu nizami bir biçimde kazanıldığı belirtirken ''Futbolcumuz Abdülkadir Ömür’ün nizami bir biçimde topu kazanması sonrası gol ile sonuçlanan pozisyonun 4 dakika süreyle VAR’da izlenerek “iptal” edilmesi bir hata değildir. Önündeki monitörü gözleriyle görebilen herkesin “nizami gol” kararı vereceği bu pozisyona “iptal” kararı vermek kasıt da değildir'' sözleri de açıklamanın içerisinde yer aldı. 

''Bu bir diyet ödemedir!''

Trabzonspor'un yapmış olduğu açıklama hakem Halis Özkahya'ya yönelik sert açıklamalara da yer verildi:

Bordo-Mavili kulüpten hakem Halis Özkahya hakkında, ''Türk hakemliğinin yüz karası Halis Özkahya bugün; 2012 yılında yönettiği bir maçta verdiği karar sonrasında bir futbolcunun yüzüne tükürmesinin ardından o tükürükleri silerek hakemliğini kurtaran, öğretmen olarak gittiği Batman’dan tayinini Yalova’ya aldırtan Süper Lig’teki bir kulübün başkanına tüm bu sürecin diyetini ödemektedir. Trabzonspor Kulübü olarak mücadelemiz bu sistemle, bu sistemin ahlaksızlık çarkını döndürmeye çalışan odaklarla ve her bir çarkın içinde kendine yer edinmiş aşağılık ve asalak bireylerledir!" ifadelerine yer verildi.

"Sinsice yapılan planların farkındayız"

Sinsice yapılan planlar olduğunu vurgulayan açıklamada, "Bizler; MHK tarafından son üç karşılaşmamıza Abdulkadir Bitigen, Yaşar Kemal Uğurlu ve Halis Özkahya’nın neden atandığını bilmekteyiz! Merkez Hakem Kurulu’nun ve onların arkasında duran Süper Lig’deki bir kulüp başkanının sinsice yaptığı tüm planların da farkındayız. O yüzden bir kez daha söylüyoruz; başta MHK ve MHK içerisindeki başka kişi, grup veya zümrelere aidiyet hisseden herkes Türk futbolundan acilen el çektirilmeli ve def edilmelidir.  Kulübümüz, camiamız, futbolcularımız ve teknik heyetimiz var gücüyle şampiyonluk yarışındayken en kritik anda yapılan bu operasyonun sorumluları bedelini en ağır şekilde ödeyecektir" denildi.

Bordo-Mavili takımın resmi internet sitesinden yapılan açıklamanın Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu imzasıyla değil de Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan tarafından yapılması dikkat çekti.

MHK'nin yaptığı açıklamaya da sosyal medya hesabından yanıt veren Doğan, "Allah aşkına bu ne rezalettir!!! Atanmış bir MHK Başkanı, seçilmişlerin önüne nasıl geçebilir! Sen kimsin ki beni ya da arkadaşlarımı hem de TFF’nin resmi sitesinden mahkemeye vermekle tehdit ediyorsun!" ifadelerini kullandı

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!