Aleksandar Kolarov: "Kendimi yaşlı hissetmiyorum"

22 Nisan 2020 20:42- Son Güncelleme - 22 Nisan 2020 20:43
Google news abonelik

İtalya Serie A Ligi ekiplerinden AS Roma forması giyen Aleksandar Kolarov, geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. DAZN'a konuşan Kolarov, "Yaşlı hissetmiyorum ve geleceğim hakkında düşünmek için 2 yılım daha var" dedi.

AJANSSPOR / DIŞ HABER

"Kendimi yaşlı hissetmiyorum"

Kolarov, "Bir süredir düşünmüyorum, artık genç olmadığımı görüyorum. Kendimi yaşlı hissetmiyorum ama kariyerimin çoğunu arkamda bıraktım. Son birkaç yıldır bazı planlar yaptım. Kendimi hala bir oyuncu olarak görüyorum. Fiziksel olarak kendimi çok iyi hissediyorum ve Roma'ya verecek daha çok şeyim var." şeklinde konuştu.

"Futbolun içinde kalmak istiyorum"

Kolarov, "Futbol kariyerimi tamamladıktan sonra futbolun içinde kalmak istiyorum. Ancak size hangi rolde olduğunu söyleyemem. Bunu düşünmek için daha iki yılım var" açıklamasını yaptı.

"En iyi golüm Bologna'ya"

Serie A'nın en iyi serbest vuruş kullanan oyuncusu Sinisa Mihajlovic'i izleyerek büyüdüğünü söyleyen Kolarov, "Ağabeyim ve ben evin dışındaki avluda, ahşap bir kapıya topu vurarak oynardık. Bazen çok ses çıkarırdık ve komşular sinirlenirdi. Serbest vuruşta en önemli şey, vücut pozisyonunu doğru almalısın, kaleci ve ağları görmen gerek. O zaman topa da doğru bir şekilde vurabilirim. Eğer topa vururken iyi hissedersem kalecinin topu yakalamasının hiç de kolay olmadığını düşünüyorum. En sevdiğim serbest vuruş Bologna'ya karşıydı. Roma maça hakimdi ve maçı kaybediyordu ama serbest vuruştan attığım golle durumu eşitledik ve son saniyelerde attığımız golle maçı kazandık" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin listesindeydi

Bilindiği üzere Kolarov uzun süre Fenerbahçe'nin transfer listesinde yer almış, ancak Roma ile sözleşmesini uzatmışdı.

6 gol 5 asist

Bu sezon 32 maçta sahaya çıkan Sırp oyuncu; 6 gol ve 5 asist ile oynadı.