AjanssporAjansspor uygulamasını indir

ALES sonuçları açıklandı! ALES Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 12 Eki 2021 - 10:48 / Son Güncelleme : 12 Eki 2021 - 10:53

ÖSYM, ALES sonuçlarının duyurulduğuna dair açıklama yaptı. Peki ALES sonucu nereden nasıl öğrenilir? İşte ALES Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı...

ALES sonuçları açıklandı! ALES Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

Son dakika haberi! ALES sonuçları belli oldu. Milyonlarca adayın 19 Eylül 2021 tarihinde girdiği ve sonucunu merak ettiği ALES/2 ile ilgili beklenen açıklama ÖSYM tarafından yapıldı. Peki ALES sonuçları nasıl öğrenilir? ALES sonuçları sorgulama ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz. 

 

ALES SONUÇLARI AÇIKLANDI | ÖSYM'DEN AÇIKLAMA

 Bu yıl ikinci kez, 19 Eylül tarihinde düzenlenen  ALES sonuçları belli oldu. ÖSYM'den konu hakkında yapılan açıklamada ''19 Eylül 2021 tarihinde uygulanan 2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2021-ALES/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 12 Ekim 2021 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir'' denildi.

ALES SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, ALES sınav sonuçlarına 12 Ekim Salı günü ile birlikte 'sonuc.osym.gov.tr' sitesini ziyaret ederek ulaşabilir. Adayların sorgulama ekranında giriş yapmadan önce T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini yazmaları da gerekiyor. 

ALES ÖSYM SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI