AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Alex Morgan'ın gol sevinci, İngiliz taraftarları kızdırdı!

İlk Yayınlanma : 03 Tem 2019 - 17:59 / Son Güncelleme : 03 Tem 2019 - 18:04

2019 Kadınlar Dünya Kupası’nda ABD, İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek finale yükseldi. ABD’ye galibiyeti getiren gollerden birini kaydeden Alex Morgan’ın sevinci, İngiliz taraftarlardan tepki gördü.

ABD’nin golcü ismi Alex Morgan’ın attığı gol sonrası ‘Çay içme sevinci’ yapması İngiliz taraftarları kızdırdı.

Karşılaşmayı beIN Sports için yorumlayan Juventus’un İngiliz golcüsü Lianne Sanderson, Alex Morgan’ın attığı golden sonra çay içme hareketi yapmasını “İğrenç” olarak nitelendirdi. Her futbolcunun attığı gole istediği gibi sevinebileceğini söyleyen Lianne Sanderson “Ancak rakip takıma da saygılı olunmak zorunda… Rencide edici, alay içeren sevinç hareketleri hoş değil… Bunu büyük bir saygısızlık olarak görüyorum” dedi.

“Çay bizim için önemli bir içecek” diyerek sözlerine devam eden Lianne Sanderson “Ben pek çay içen bir kişi değilim. Ancak çay bizimle özdeşleşmiş, İngilizlerin önemverdiği bir içecek… Bu nedenle Alex Morgan’ın gol sevinci hoş değildi” ifadelerini kullandı.

İngiliz taraftarlar da sosyal medya üzerinden Alex Morgan’ın çay içme hareketi yaptığı gol sevincine eleştiri yağdırdı.

 
ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ise Alex Morgan’ın gol sevinci fotoğrafını kullanarak yaptığı Twitter paylaşımında “O çayı hak ettiğiniz için tebrikler… Finale” yazdı.
 
(NTV SPOR)