• Diğerleri

Alexander-Arnold, Barcelona ve Messi'yi seçti

24 Mart 2020 20:52- Son Güncelleme - 24 Mart 2020 20:54
Alexander-Arnold, Barcelona ve Messi'yi seçti

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Liverpool'un sağ kanat oyuncusu Alexander-Arnold, GQ dergisine verdiği röportajda Barcelona ve Lionel Messi'ye olan ilgisini itiraf etti. 21 yaşındaki savunma oyuncusuna 'Ronaldo mu Messi mi?' sorusuna ise Messi'den yana yanıt verdi.

"Küçükken Celtic taraftarıydım"

Diğer favori takımın kim? sorusuna Arnold, "Ben küçükken Celtic taraftarıydım, ama şimdi tarafsızım. Çünkü Steven Gerrard, Rangers'i çalıştırıyor. Diğer favori takımımın Barcelona olduğunu söyleyebilirim. Liverpool ile aynı tip değerlere ve inançlara sahip olduklarını hissediyorum." dedi.

Liverpool'dan ayrılmayı düşünüyor mu?

Şu anki kulübünden ayrılması durumunda İspanya Ligi'ne mi yoksa Bundesliga'ya mı gideceği sorusuna Arnold, "Bu düşündüğüm bir şey değil. Çünkü Liverpool'u hep sevdim, hep onlar için oynadım. Demek istediğim, bunu düşünmek için başka bir nedenim yok. Şu anda başka bir yerde oynamayı hayal etmiyorum. Ben bir Liverpool futbolcusuyum ve bu kulübü her şeyden çok seviyorum. Onunla ilgili her şeyi çok seviyorum. Hobiyi, şehri ve insanları seviyorum. Buradan ayrılmayı neden düşüneyim ki?" şeklinde konuştu.

"Klopp tek kelimeyle inanılmaz biri"

Alman teknik direktör Klopp hakkında da övgüyle söz eden Arnold, "İnanılmaz biri. Her şekilde... Bir insan olarak, bir antrenör olarak... Söylediğim gibi tek kelimeyle inanılmaz biri. Saha içinde de aynı saha dışında aynı kişi. Etrafındaki insanları inanılmaz derecede önemseyen biri. Ailesi için, oyuncuları için kulüp personeli için. Herkese aynı şekilde eşit davranır. Ne zaman nerede ve hangi tonda ne söyleyeceğini her zaman bilir." ifadelerini kullandı.

2 gol 14 asist

Öte yandan bu sezon 40 maçta sahaya çıkan İngiliz oyuncu 2 gol ve 14 asist ile oynadı.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

 

Liverpool - Huddersfield (5-0) - Maç Özeti - Premier League 2018/19