Ali Fatinoğlu: "Galatasaray'ın Florya konusunda ciddi kaybı olacak!"

9 Aralık 2019 16:44- Son Güncelleme - 9 Aralık 2019 16:44
Google news abonelik

Galatasaray’ın Eski Başkan Adayı Ali Fatinoğlu, Florya’nın tapusu hakkında flaş bir açıklama yaptı. Belgeleri sosyal medyadan yayınlanan Fatinoğlu, “Florya’nın yeni çıkan tapusu tarla olarak çıktı. Çok ciddi bir kaybımız olacak” dedi.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Ali Fatinoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Ali Fatinoğlu'ndan Florya'nın tapusu hakkında Radyospor'a açıklama

Tarla ile arsa arasındaki farkı insanların bilmesi gerek. Florya arazisi spor sahasıydı. Şimdi tarla yazıyor. Bunun dışındaki her şey anlamını yitirdi. Tapuda bir yer tarla yazıyorsa önce araziye geçmek gerek. Araziye geçmek ne demek? Terk etmenizi gerektirir. Yol, kanalizasyon adı altında belediye yüzde 45’ini alır. Yarın öbür gün imar aldığımızda yüzde 45’i gidecek. 10 bine yakın metrekareyi fiziki olarak terk etmek zorunda kalacağız.

Ali Fatinoğlu: "Bu olay, Galatasaray'ı geriye düşürecek bir olay"

Ali Fatinoğlu: "Bu olay, Galatasaray'ı geriye düşürecek bir olay"

Devlete çok mütevazı bir ecrimisil ödüyorduk. 3,5 milyona yakın yıllık kira ödeyeceğiz. Antrenman sahasına yıllık 3,5 milyon kira ödediğinizde tamamında 7 milyona yakın bir matematiğe gidiyor. Her türlü bakımını kendin yapıyorsun. Böyle bir para vermek, mantığa ve matematiğe aykırı. Galatasaray’ı geriye düşürecek bir olay.

Ali Fatinoğlu: "Ortada çok ciddi bir kayıp var, kabul edilmemesi gereken bir anlaşma"

Ali Fatinoğlu: "Ortada çok ciddi bir kayıp var, kabul edilmemesi gereken bir anlaşma"

İşin acı tarafı; gazeteci olarak kendini tanımlayan kişiler de paylaşımlar yaparak aklımız ve zekamızla oynuyorlar. TOKİ ile yapılan anlaşma var. Dursun Özbek bu konuyu gündeme getirdiğinde hayır demiştim. Dursun Bey beni aradığında durumu izah etti. Florya’daki bir tarlanın ederi nedir? Geçmişte 8-10 yıl önce 1000 dolardı. Şimdi tarla olunca ederi inecek. Tarla ile imarlı arsa arasında fark var. Normalde 22 bin metrekareden işlem görecekti. Şimdi kafadan 10 bin metre gidecek. Ortada çok ciddi bir kayıp var.  Galatasaray’ın mali bütçesi açısından kabul edilmemesi gereken bir anlaşma var.

Ali Fatinoğlu kimdir?

İşadamı ve Sanayici Ali Fatinoğlu Ataköy Muhittin Üstündağ İlkokulu, Ataköy Muhittin Üstündağ Ortaokulu ve Bakırköy Lisesi mezunudur. Ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisans yapmıştır. Evli olan Ali Fatinoğlu'nun bu evliliğinden bir oğlu ve bir kızı vardır.

Fatinoğlu Holding ortağı olan Ali Fatinoğlu şirketleri bünyesinde yurt içinde 10 Binin üzerinde bayi ve 78 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Banyo grubu bünyesinde Akrilik banyo küveti ve Duş teknesi, Duşakabin, Gömme rezervuar, Rezervuar iç takımı ve Çöp öğütme makinası gibi ürünler üzerinden sektörün öncü isimlerindendir.

Ataköy'de büyüyen Ali Fatinoğlu Galatasaray Kulübü Genel Kurul Üyesi'dir. Ali Fatinoğlu'nun babası Abidin Nesimi Fatinoğlu'dur. Yazar, düşünür olan Abidin Nesimi aslen Bingöl Kiğı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 4 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etmiştir. Ali Fatinoğlu baba tarafından aslen Bingöl'lüdür.

Bu golle Ibrahimovic'e meydan okudu