Ali Koç başkan seçildi, ilk sözleri bu oldu!

3 Haziran 2018 19:42- Son Güncelleme - 3 Haziran 2018 19:42
Google news abonelik

Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç, başkan seçildikten sonra ilk kez konuştu. Seçimi çok farklı şekilde konuşan Ali Koç, dikkat çeken sözler söyledi. Koç’a olan yoğun ilgi dikkatleri çekti.

Ali Koç’un başkan seçildikten sonra yaptığı açıklamalardan Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

 

“Öncelikle Fenerbahçe Genel Kurulu neticesi hepimize hayırlı uğurlu olsun. Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Planlamadım. Arkadaşlarla yemeğe gidelim dedik, divanda yer bulamadık. Ben sizi tebrik ederim. Tebrik edilecek o kadar çok kurum var ki. Çocuktan, dedeye, anneanneye kadar. Ben sadece bunun vitriniyim. Kim kazanırsa, büyük farkla kazanacak dedim. Siz bana ve ekibime öyle şeyler yaşattınız ki kendimizden çok emindik. Biz hiç kongre yapmadık, kongreler farklıdır, yanlış mı görüyoruz dedik. Bu umut, güven, az insana nasip olacak şey. Bu yolda kimseye biat etmedik, kimseden menfaat beklemedik.”

"Bana kongre başkadır, sokak başkadır dediler ama..."

"Bana kongre başkadır, sokak başkadır dediler ama..."

“Aynaya bakıp sorgulayacak bir şey yapmadık. Bir kampanya bu kadar organik olabilirdi. Bu sizin sayenizde oldu. Bana, kongreler başkadır, sokak başkadır dediler. Ben de kongre üyeleri taraftardır dedim. Gittiğim her yerde bazı üyeleri üzmek pahasına, herkes yolcu taraftar hancıdır dedim. Bugün çok duygu yüklüyüm. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Teşekküre başlasam sahura kadar devam eder. Ben  size inandım, siz de bana inandınız. Ben ve arkadaşlarım sizi mahcup edecek bir şey yapmadık.”

Ali Koç başkan adaylığı öncesi kimlere gittiğini anlattı!

Ali Koç başkan adaylığı öncesi kimlere gittiğini anlattı!

“Camiaya layık olabilmek için adaylık sürecinde çok titiz ve itinayla davrandık. Bir ekibimiz vardı. Küçük bir ekip. Başarılara baktığınızda bu kadar az insanla mı yaptınız dersiniz. Hayır milyonlarla yaptık. Semih Özsoy ve ekibimizi davet etmek istiyorum. Sonra da yönetimimizi alacağız. Burada 2 kişiyle başladık. Biri Burhan Karaçam’a gittim. Var mısın dedim, “Sonuna kadar varım” dedi. Onu hiç görmediniz. Finansal çalışmalar yaptık, her şeyi çalıştık. Sonra da Semih Özsoy. Kendisiyle yönetim kurulundaydık. Oradayken de çok haşır neşir değildik. 3 Temmuz’da farklı bir dostluğumuz oldu. Bu süreçte minumum hata yaptıysak onun sayesindedir. Onun zekası, insanları tahlil ediş şekli minimum hataya sebebiyet verdi. Yolda tuzaklar oldu, iyilik yapıyor adına bilgi verenler oldu. Ama bizim korkacacağımız hiçbir şey yoktu. Burhan Karaçam ve Semih Özsoy’a teşekkür etmek istiyorum.”

Ekip arkadaşlarını tanıttı!

“Kendimize inandık ama her zaman mütevazı davrandık. Cahit, bizim bütün videolarımızı yaptı. Öykü ve Burcu benim yüzümden işlerinden oldular. İyi ki destek oldular. UNIFEB’den de arkadaşlar var. Bir başka arkadaşımız bir sosyal medya makinesi gibi çalıştı. Can Gebetaş hep benimle oldu. Zeynep ile bir Manchester deplasmanında çalıştık. Başka arkadaşlarımız da var. Gözde var, neyse… Bir başarı varsa bu arkadaşlarımızla oldu. Simla Hanım da, “Tam zamanı şimdi” hem şarkısını hem de videosunu yaptı. Çok da iyi tuttu. Arzu ile 1907’de başkanken o da müdürüydü. Evlendi, kulvar değiştirdi. Sıkıldım dedi geldi. O da geldi. İmza kampanyamız yürütüldü. İmza kampanyamız için teşekkür ediyorum.”

"Bu yolculuğun her adımında yanımızda olanlar..."

"Bu yolculuğun her adımında yanımızda olanlar..."

“Amerikan Futbolunda her şeyi yapan bir kişi vardır, quarter back. Devrim… O da sandık kurullarını, gözlemcileri, sportif direktörü her şeyi o organize etti. Sizin ümidiniz, umudunuz olmaktan iftihar ediyorum. Dışarıdaki arkadaşlar da terastan gelmek istediler. Ama karar verecek durumda değilim. O yüzden arzularını yerine getiremiyorum. Bize gönlünü, yerini, iş yerini açanlardan, bizi sahiplenenler… BU yolculuğun her adımında yanımızda olanlar, Allah hepinizden razı olsun. Çok şeyle mücadele ettik. O kadar çok şey vardı ki. Kuyruğu dik tutmak sizlerin sayesinde oldu.”

"Allah doğrunun yanında oldu"

"Allah doğrunun yanında oldu"

“Burada keşke şampiyonluğu kutlasaydık. Dışarıdan gelen sesler de o sesler olsaydı. Ama o günler de gelecek. O günleri de hep beraber göreceğiz. Çok duygu doluyum. Fazla vaktinizi almak istemiyorum. Burada en büyük teşekkür de aileme. Onlar belki mutfakta değildiler ama bangır bangır yola çıkmama, her türlü riske, iftiraya maruz kaldığımda yanımda oldular. Bugün, “Kaybetsen de üzülme. Allah en hayırlısını verir.” dediler. Allah verdi, Allah doğrunun yanında oldu. Hep beraber başardık. Esas yolculuk, şimdi başlıyor. Çok zor bir yolculuğa çıkıyoruz. Hep beraber çıkıyoruz. Biliyorum beklentiniz çok yüksek. Nasıl yanımızda durdunuz, hep inandırdınız ve bu noktaya getirdiniz. Bundan sonra da ancak hep beraber başarabiliriz.”

Ali Koç, tribünleri selamlıyor!

Taraftarlara çağrı!

“Elimizde sihirli değnek yok. Gelen, yeni sayfa açan her şeyi anında halledecek diye bir şey yok. Ben ve arkadaşlarım hayallerimizi ve hayallerinizi gerçekleştirecek iklimi sunacağız. Hep beraber bu hayalleri gerçekleştireceğiz. Eski güzel günlerimize dönmeye, bayraklarınızı çıkarmaya, mutlu olmaya, övünmeye hazır olun. Allah hepinizden razı olsun.”

Aziz Yıldırım sözleri: 'O olmasaydı ben burada olmazdım.'

Aziz Yıldırım sözleri: 'O olmasaydı ben burada olmazdım.'

“Anneme, babama, ağabeyime, halama, eşime, Leyla’ya, Kerim’e çok teşekkür ederim. Bir teşekkür de Nina’ya, Ömer’e, Cem’e… Nina kim? Semih’in eşi. Ömer ve Cem de onların tatlı çocukları. Onlar da babalarından uzak kaldılar. Arkadaşlar her şey geride kaldı. Fenerbahçe’nin tüm potansiyelini harekete geçireceğiz. Bu süreç bitti. Kırgınlık yok, kızgınlık yok, hele kin ve nefret kesinlikle yok. Ne yaşandıysa yaşandı. Keşke yaşanmasaydı."

"Bir sözüm de başkanımız sayın Aziz Yıldırım’a. O olmasaydı ben burada olmazdım. O olmasaydı, bu stat olmazdı, Semih burada olmazdı. Türkiye’deki pek çok stat olmazdı. Fitili biz ateşledik. Göreceksiniz, yakın zamanda Türkiye’de müthiş basketbol salonları olacak. O olmasaydı bizim salonumuz da olmazdı. Aziz Yıldırım olmasydı amatör sporlar bu kadar gelişmezdi. Fenerbahçe girdikçe bütün rakiplerimiz girdi. Basketbol da, kürek de atletizm de kalkındı. Hayatta herkesin artıları ve eksileri vardır. Başkanımız, kattıklarıyla efsane başkan olmayı fazlasıyla hak etmiştir. Ancak; en büyük kahramanlığını da 3 Temmuz’da göstermiştir. Çünkü kendisi direkt hedef alınmıştır. Yönetici olan arkadaşlar da hedef alınmıştır. 12 Mayıs’ta yaşananları gördük. Resmen taraftarlarımıza tuzak kuruldu. Sahaya inmesi istendi. Rüzgarın, akıntının, en güçlü olduğu anda, dimdik ayakta durdu.”

'Aziz Yıldırım bu mücadelenin liderliğini yapacaktır'

'Aziz Yıldırım bu mücadelenin liderliğini yapacaktır'

“Hem Aziz Yıldırım hem de camiamız çok büyük darbe yedik. Esas bunu 5-6 sene sonra göreceğiz demiştik. Yorulduk, bıkkınlık geldi. Ama yorulmaya hakkımız yok. Hak ettiğimiz maddi zararlar tazmin edilene kadar dimdik duracağız. Sanki 4 Temmuz’daymışız gibi duracağız. Fenerbahçe ile kimse başa çıkamaz. Aynen öyle. Uzun bir süreçç bizi bekliyor. Bu süreçte en büyük savaşçısı, en büyük ismi Aziz Yıldırım olacaktır. O, bu mücadelenin liderliğini yapmaya devam edecektir. Nasıl çorbada tuzumuz varsa, bundan sonra da olacaksa o mücadelede de çorbada tuzu olacak. Fenerbahçe’nin ne kadar güçlü ve dirayetli olduğu görülecek. Ama Allah korusun, yargıdan hak etmediğimiz bir karar çıkarsa? Bu camiayı yine test ederlerse o zaman yine size ihtiyaç olacak. Biz bir bütün, aileyiz.”

Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Atamız Fenerbahçeli ya da değil. Onun kimi tuttuğu önemli değil, kimin onun yolunda yürüdüğü önemli. Sözümü daha fazla uzatmadan hepinizin önünde saygı ve sevgiyle eğiliyorum. Bir hayali gerçeğe dönüştürdüğünüz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Biz de sizin hayalinizi gerçekleştirmek için buradayız. Vefa Küçük Bey ile de bazı konularda ayrı düştük. Bugün burada adil bir ortam olduysa, onun sayesinde olmuştur. Ben sizin sesiniz, gözünüz, kulağınız olmaya, sizi temsil etmeye devam edeceğim. İnşallah buna layık oluruz. Layık olabilmek için her şeyi yapacağız. Güveninizi cepte hissetmiyorum ama güveniniz her zaman emniyette olacaktır. Sağ olun, var olun.”

Divan başkanı Vefa Küçük'ten Ali Koç sözleri...

Divan başkanı Vefa Küçük'ten Ali Koç sözleri...

“Sayın Başkanımız Ali Koç uygun görürse, taraftarlarımızın da katılımıyla Salı günü kendisine mazbatayı takdim edeceğiz. Yolu açık olsun. Kendisine başarılar diliyorum. Ben dahil, şu saatten itibaren önümüzü ilikledik. Onu yüceltmeliyiz. Onunla beraberiz. Onur ve gurur duyuyoruz.”

Ali Koç FB TV'de konuştu

Ali Koç FB TV'de konuştu

"Ben şeklen FB TV’ye şimdi çıkmayı doğru bulmuyordum ama sizin ısrarınızla çıkıyorum. Tarihi bir kongre oldu. Katılım ve statta yapılmasıyla örnek oldu. Benim endişelerim vardı. Diğer camialara örnek olacak bir gün yaşadık. Bunun böyle olmasını sağlayan Divan Kurulu’na teşekkür ediyorum. Haftalardır hazırlanan, sandık ekibine, gözlemcilere, dışarıda kimlikler verilirken çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Hepsi sandıklara sahip çıktılar. Olacak gibi de görünmüyordu. Çok teşekkür ediyorum onlara"

"Bir hayal gerçekleşti. En büyük pay taraftar..."

"En büyük teşekkürü de Fenerbahçe taraftarına etmek istiyorum. Süreç ilerledikçe onların bana inancı arttı. Kar topu yuvarlandıkça büyüdü. Bir hayal gerçekleşti. En büyük pay taraftar ve kongre üyelerimizin. Herkesin çorbada tuzu olsun istedim ve oldu. Yepyeni bir sayfa açtık. Asıl zor süreç şimdi başlıyor. Bundan sonra da herkesin çorbada tuzu olacak. Ancak öyle başarabileceğiz. Şu 6 ayda yaşadıklarım büyük bir motivasyon ve inanç yarattı. Bu camianın potansiyeli o kadar büyük ki. Fenerbahçeliler, bayrakları çıkarmaya hazır olun."

"Fenerbahçe’yi zirveye taşımak istiyoruz"

"Fenerbahçe’yi zirveye taşımak istiyoruz"

Ali Koç ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Ali Koç, "Önce barış ve sevgi ortamı lazım. Arzularımız ve hayallerimiz var. Bunları gerçekleştirebilirsek ne mutlu bize. Önce nefes alacağız. Sonra da Salı günü tören yapılacak burada. Keşke burada şampiyonluk kutlasaydık. Burada başkan seçileceğimi söyleseydiniz daha önce inanmazdım. Hayal gerçekleşti. Kazanan, farklı kazanacak demiştim. Ya biz insanların teveccühünü yanlış okuyoruz dedim. Kongreler farklıdır dediler. Ben hep açık kapı bıraktım. Biz kesin kazanacağız demedim. En büyük derdim seçilirsek nasıl layık olacağız oldu. Ben ve arkadaşlarım camianın hayallerini gerçekleştirebilecek bir iklim yaratmak ve Fenerbahçe’yi zirveye taşımak istiyoruz. Hiçbir plan yapmadım. Bu süreçte medya tarafında da yanımızda olanlar oldu. Yanımızda derken, süreci eşit ve adil şekilde yansıtanlar oldu. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. En sağlıklı kararı kongre üyelerinin verebilmeleri adına basın mensuplarının da katkıları oldu. Sizlere de teşekkür ederim."