İşte Kulüpler Birliği'ndeki Kavganın Başka Boyutu! Ali Koç: "Çebi'ye ayıp olmuyor mu?"

Akın Ungan
15.06.2023 - 10:52 | Son Güncellenme: 15.06.2023 - 11:16

Kulüpler Birliği'ndeki Engin Baltacı-Mehmet Büyükekşi kavgasının başka boyutu ortaya çıktı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Ahmet Nur Çebi'ye ayıp olmuyor mu?" dedi.

İşte Kulüpler Birliği'ndeki Kavganın Başka Boyutu! Ali Koç: "Çebi'ye ayıp olmuyor mu?"

AJANSSPOR HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu'nda adaylık başvurusu için bugün son gün. Mehmet Büyükekşi, seçimlere tek aday olarak gidiyor. Kulüpler Birliği'nde, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Beşiktaş İkinci Başkanı Engin Baltacı arasında yaşanan kavganın başka boyutu ortaya çıktı.

"Ahmet abiye ayıp olmuyor mu?"

Sözcü'de yer alan habere göre toplantıda Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, başlangıçta Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye destek veren sonra fikir değiştirerek Büyükekşi'ye destekte bulunanlara sitem etti. Koç, "Ahmet abiye ayıp olmuyor mu?" dedi.

"Arkadaşlar, hani Ahmet Nur Çebi'yi destekliyorduk?"

Kulüpler Birliği toplantısı öncesi başkanların Büyükekşi'ye destek olduğunu gören Ali Koç, "Arkadaşlar, hani Ahmet Nur Çebi'yi destekliyorduk? Ahmet Bey'e ayıp olmuyor mu?" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Arda ilk turda ikna olmadı
Habere Git

İşte Engin Baltacı'nın Büyükekşi'ye karşı yaptığı konuşma

Beşiktaş İkinci Başkanı Engin Baltacı'nın toplantıda gerginlik yaratan ve salonu terk etmesine neden olan kavgayı çıkaran konuşması ise şu şekilde: "Burada anlatacaklarım kulübümün kurumsal görüşüdür. Sayın Büyükekşi, başkan Çebi'nin yakınlarını arayarak şahsımıza tribünlerimizden küfür edildiğini ve bunun Çebi tarafından organize edildiğini söylemişsiniz. Bu hoş olmayan bir suçlamadır. Bunu anlatan, kırgın olduğunuzu da söyledi. Çok üzüldüğümüzü bilin. Başkanımız böyle bir tavırda olmaz. Tribünlerimizin 32 bloğunun Konya maçında cezalı olduğunu ve bu koltukların başkalarına devredildiğini de unutmayın"

"Beşiktaş'ı küçümseyen, aşağılayan sözleriniz var"

Sözlerine devam eden Baltacı, "TFF'nin yanlı, taraflı tavırları sizin de Beşiktaş'ı küçümseyen, aşağılayan sözleriniz var. Camia şahsınıza yönelik büyük bir kırgınlık içindedir. Bu kırgınlığı aşmak için herhangi bir açıklama yapmayı, çıkıp Beşiktaş camiasına üzüntülerinizi ifade etmeyi neden düşünmediniz? Başka bir kulübün başkanı ne söylüyorsa aynısını dile getirdiniz" ifadelerini kullandı.

Baltacı, "Camiamız, başka bir kulübün ağzı ile konuştuğunuzu, Beşiktaş'ı 'o kulüp, bu kulüp' gibi söylemlerinizle aşağıladığınızı düşünüyor. Ve bu yüzden size karşı yumuşak davranıldığını düşünenlerce Başkan Çebi'nin ailesine nasıl küfür edildiğini biliyor musunuz? Tribünlerden size gelen küfürlere üzülürüz ama sizin kızgın olmanızı anlayamayız" şeklinde konuştu.

İlgini Çekebilir
TFF Başkanlığı için son gün
Habere Git

Büyükekşi: "Camianız bana taktı"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise "Ligden çekilen takımlarla ilgili alınan karardan sonra camianız bana taktı" diyerek kendisini savundu.

Baltacı: "Toplantıdan ayrılıyorum, size destek vermiyoruz"

Baltacı, "Açıklamanızda 'akıl dışı, mantık dışı' derseniz, kendinizi itiraf etmiş, bize de 'akılsız' diyerek saygısızlık yapmış olursunuz. Çarpıtıyorsunuz, tarihleri karıştırıyorsunuz. 11 Şubat'ta bir kulübün istediği gibi karar verdiniz. O kulüple iyi ilişkiler içinde olduğunuz konuşuluyor. Toplantıdan ayrılıyorum. Beşiktaş olarak size destek vermiyoruz" dedi.

Büyükekşi: "Beşiktaş da umrumda değil"

Baltacı'nın bu hareketinin karşısında Büyükekşi ise "Sizin desteğinize ihtiyacım yok beyfendi. Beşiktaş da umrumda değil" ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler