Lucescu'nun yakın arkadaşı açıkladı! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç teklif yaptı

28.07.2022 - 17:26 | Son Güncellenme: 28.07.2022 - 17:39

Mircea Lucescu'ya çok yakın olan FIFA menajeri Doğan Ercan, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un, Dinamo Kiev Teknik Direktörü Lucescu'ya teklifte bulunduğunu söyledi.

AJANSSPOR HABER

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda karşı karşıya gelen Fenerbahçe ile Dinamo Kiev, Kadıköy'de rövanş maçına çıktı. 0-0'ın ardından oynanan zorlu mücadeleyi Ukrayna ekibi 2-1 kazanmayı başardı. Maçtan önce Kiev antrenmanını ziyaret eden Ali Koç ile Dinamo Kiev Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun verdiği güzel görüntüler dikkat çekti.

Dinamo Kiev'de oynayan Denis Boyko, Karavaev, Sydorchuk gibi futbolcularla çalışan ve Teknik Direktör Mircea Lucescu'ya çok yakın bir isim olan Doğan Ercan, Radyospor'dan Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu oldu. Doğan Ercan, Rumen hocanın, daha önce Fenerbahçe'nin gündemine geldiğini söyledi.

Lucescu: "Ben Dinamo Kiev'i yarı yolda bırakmam"

Doğan Ercan, "Ben şahidim, geçen Ocak ayında Ali Koç, Lucescu'yu bizzat aradı. Teklifte bulundu. Lucescu kabul etmedi. 'Ben Dinamo Kiev'i yarı yolda bırakmam' dedi." ifadelerini kullandı.

"Sonra Fenerbahçe İsmail Kartal'ı göreve getirdi"

Açıklamasına devam eden Ercan, "Sonrasında Fenerbahçe İsmail Kartal'ı göreve getirdi. Buna rağmen Ali Koç ile Lucescu'nun iyi olan ilişkisi hiç bozulmadı. Maçtan önceki antrenmanda da gayet dostça konuştular" dedi.

"Fenerbahçe de dahil olmak üzere çok ciddi teklifler aldım"

Öte yandan Mircea Lucescu da Sarı-Lacivertliler'den teklif aldığını açıklamıştı. Mayıs ayında Gazeta Sporturilor'a özel röportaj veren Lucescu, "Dinamo Kiev'le 2024'e kadar kontratım var, onları bu kaosun içinde bırakıp gidemem. Fenerbahçe de dahil olmak üzere çok ciddi teklifler aldım ancak burada kalmaya karar verdim. Dinamo Kiev'i bu durumda bırakıp gitmem. Çünkü bu hareket korkaklığın bir işareti olurdu. Dünyadaki hiçbir şey bana bu hareketi yaptıramaz" demişti.

Senin için hazırladığımız haberler