Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Kulüp Televizyonuna Önemli Açıklamalarda Bulundu

Burak Alaca
03.02.2023 - 18:22 | Son Güncellenme: 03.02.2023 - 18:42

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe TV'ye önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Ali Koç, Adana Demirspor-Fenerbahçe maçının hakemi Ali Palabıyık'ın bir daha stadlarına giremeyeceğini söyledi.

AJANSSPOR-HABER

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe TV'ye önemli değerlendirmelerde bulundu. Koç dün oynanan ve 1-1 sonuçlanan Adana Demirspor-Fenerbahçe maçının hakemi Ali Palabıyık'ı eleştirdi.

"Stadımıza giremez"

Eski MHK yönetiminin maça atadığı Ali Palabıyık için bomba benzetmesi yapan Koç "FIFA'ya giden hakemlerimiz bile doğru düzgün İngilizce konuşamıyor. Doğru bir VAR hakemliği, Türk futbolunun en adil şekilde yönetilmesine garanti sibobu olur. Ali Palabıyık bir daha maç alır alamaz bilemem. Bildiğim bir şey var, o arkadaş ben buradayken bizim stadımıza giremez. Şaibeli pek çok maçı var. Yeni MHK'nın ataması değildir bu. Eski MHK atamasıdır. Gider ayak bıraktıkları bombadır." dedi.

"Türk hakemlik müesesesi iflas etti"

Hakemlere dayalı sorulnların yeni MHK yönetiminde çözülmesini umduğunu söyleyen Koç "İnşallah yeni MHK elinden geldiğince bu sıkıntıları giderecek çözümleri bulur. Dün gece ofsaytımsı penaltı pozisyonu dahil olmak üzere Türk hakemlik müesesesinin iflas ettiğinin kanıtıdır. Faiş hatalar ne hikmetse bir takımın aleyhine diğer takımın lehine işliyor." dedi.

İlgini Çekebilir
Jesus: "2 net penaltımız vardı, VAR devreye girmek istemedi"
Habere Git

"Ve dün yine Koray Gencerler..."

Karşılaşmanın VAR hakemi Koray Genceler hakkında konuşan Fenerbahçe Başkanı "VAR hakemi Koray Gencerler... Lider gidiyorduk, Pelkas'ın olağanüstü bir golü vardı Konyaspor'a... Sonra bir yerden el diye bir pozisyon çıkarttı ve iptal ettirdi. Tesadüf yine Konyaspor, Valencia atılmıştı. Hakemin sırtı dönüktü. Yine Koray Gencerler attırdı. Ve dün yine Koray Gencerler..." ifadelerini kullandı.

"Bizim neyimiz eksik"

Var odasında yabancı hakemlerin görev alması gerektiğini savunan Koç "Tez zamanda Türk futboluna yabancı VAR hakemleri getirilmeli. Federasyonun bu konuda çabası olduğunu biliyorum. Biraz daha ısrarda fayda var. Yunanistan ve Suudi Arabistan getirebiliyorsa bizim neyimiz eksik." dedi.

Senin için hazırladığımız haberler