Ali Koç: "Teknolojiye rağmen ne kadar kurgulanmış olduğunu görüyorsunuz"

12 Mayıs 2019 00:50- Son Güncelleme - 12 Mayıs 2019 00:50
Google news abonelik
Ali Koç: "Teknolojiye rağmen ne kadar kurgulanmış olduğunu görüyorsunuz"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Akhisarspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ali Koç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Enteresan bir gün geçirdik. Sıkıntılı bir gün bence Türk futbolu açısından. Maçımız 2-1 bitti, çok daha farklı kazanabilirdik ama önemli değil. Türk futbolu açısından son derece üzücü, aynı zamanda malumun da ilamı. Ben her zaman bu sistemin temizlenmesi gerektiğini üstüne basa basa söylüyordum. Teknolojiye rağmen ne kadar kurgulanmış olduğunu görüyorsunuz. Bugün yaşananlara da şaşırsam mı, gülsem mi bilemiyorum. Bu beceriksizlikle, insan hatasıyla anlatabileceğimiz bir şey değil. Bunun çok ötesinde.

"Bu virüslerin temizlenmesi lazım"

Türk futbolunun bu virüslerden arınması lazım. Bu bir kulüp başkanının veya 2-3 başkanın bir araya gelerek yapabileceği bir şey değil. Tepkiler sosyal medyada ortada. Sadece futbolu yönetenler değil, bu değer zinciri içerisinde tüm paylaşların temizlenmesi ve bu sistemin böyle devam etmemesi gerekiyor. Türk futbolu ortak tepkiler verebilmeli. Türk futbolu kendi içinde kendini temizleyebilmeli.

"Hata var, hata var"

Tabii ki hatalar olacak. İnsanın olduğu yerde hatalar olacak. Ama hata var, hata var. Her zaman ifade etmişimdir TFF, Türk futbolunda adaletin sağlanması için sorumluluğu en yüksek olan kurumdur. Futbolun ne kadar gerginlik yarattığını, nefret tohumlarının nasıl ekildiğini üzülerek görüyoruz. Çocuklarımıza bırakacağımız miras bu olmaması lazım. Bugün Rize'de yaşananlar sözün bittiği yer olsa gerek. Hazır yeni seçim varken liyakatı yüksek, futbola katma değer sağlayabilecek, marka değeri sağlayabilecek, kulüplerin finansal durumlarının daha iyi bir yere gelebilmesi için yapısal reformları yapabilecek kifayetli, liyakatli insanlardan oluşması gerektiğini göreceğiz. Çok merak ediyorum nasıl bir açıklama olacak. Yorumcular üzerindeki formayı çıkarıp nasıl yorumlayacak çok merak ediyorum.