Ali Koç ve Fikret Orman ortaklaşa açıklama yaptı! İşte derbi öncesi o sözler!

25 Şubat 2019 14:48- Son Güncelleme - 25 Şubat 2019 17:48
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında bu akşam Beşiktaş ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Vodafone Park Stadı'nda oynanacak ve saat 21:00'de başlayacak dev derbi öncesinde iki kulübün başkanı bir araya geldi. Fikret Orman ve Ali Koç, derbi için ortaklaşa açıklama yaptı. Bu açıklama BJK TV ve FB TV'den de yayınlandı. İşte Fikret Orman ve Ali Koç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri:

Ali Koç: Ev sahipliği için teşekkür ederiz

Öncelikle hem başkana hem de hepinize ev sahipliğiniz için teşekkür ederiz. Başkanla konuştuk böyle bir fikir oluştu. Başkanımızın fikriydi. Ben de "Neden kendi televizyonlarımızda yapmıyoruz?" dedim. Bence iyi ettik. İnşallah örnek teşkil eder.

"Birlikteliğimizi göstermek çok önemli"

"Birlikteliğimizi göstermek çok önemli"

Ebedi dostluk diyoruz, bunu hareketlerimizle de desteklememiz gerekiyor. Son dönemde ortaya çıkan şiddet içerikli davranışlar kimseye fayda sağlamıyor. Biz buraya kazanmaya geldik, kazanacağız da. Ama buradaki birlik ve beraberliğimizi asla etkilememeli. Bence bu beraberliğimizi, birlikteliğimizi göstermek çok önemli.

Fikret Orman: "Derbi maçlar her zaman çok önemlidir"

Fikret Orman: "Derbi maçlar her zaman çok önemlidir"

Öncelikle Ali Başkan ve yönetim kurulu arkadaşlar hoş geldiler stadımıza. Değerli başkanın da söylediği gibi bu bir spor müsabakası. Derbi maçları her zaman çok önemlidir. Bizim yapabileceğimiz şeyler belirli. Takımımızı motive etmeye çalışıyoruz, onları hazırlamaya çalışıyoruz.

Fikret Orman: "Biz de kazanmak istiyoruz"

Biz de maçı kazanmak istiyoruz. Bunun için takımımızı desteklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. İnsanlara iyi bir izlenim bırakacağı bir maç olmasını diliyorum. Hak edenin kazanacağı bir maç olmasını istiyorum. Taraftarımızın önünde kazanmak istiyoruz. Bunu da sahada oynayanlar belirleyecek.

Fikir nasıl çıktı? Fikret Orman açıkladı!

Fikir nasıl çıktı? Fikret Orman açıkladı!

Bu fikir bir dostumuzdan geldi. Ben de sıcak baktım ve Ali Başkan'a ilettim. O da kendi televizyonlarımızda yapalım dedi. Böyle gelişti. Medeniyet açısından da, spora dostluk mesajları içinden de iyi bir mesaj oldu.

"Ali Bey ile yan yana izleyeceğiz"

"Ali Bey ile yan yana izleyeceğiz"

Çok özel beklediğim bir şey yok. Derbi maçlar gazozuna da olsa çok önemlidir. Zor bir müsabaka olacak ama sonucunda futbolun konuşulduğu, pozisyonların güzel olduğu, hakem hatalarının sahaya müdahil olmadığı bir müsabaka olsun. Tarihimizde yüzlerce maç yaptık, bu da öyle olacak. Biz değerli dostumuz Ali Bey ile yan yana güzel bir maç izleyeceğiz.

Ali Koç'tan Lefter Sezonu açıklaması

Lefter dediğiniz zaman aklınıza sevgi ve saygı da geliyor. Bence geç kalınmıştır Lefter'in adının sezona verilmesi. Keşke onun adının verildiği sezonda daha farklı bir konumda olsaydık, çok zor bir süreç geçiyoruz.

"Çağ dışı uygulamaları kaldırdık"

"Çağ dışı uygulamaları kaldırdık"

Her zaman Fair-Play'i düşünüyorduk ve seçildikten sonra da taraftarlarımızı uyardık. Bu açıdan yola çıkarsak bir çok şeyin önüne geçebiliriz diye düşünüyorum. Bizim ilk derbi maçımız Beşiktaş'la oldu. Biz orada bazı çağ dışı uygulamaları kaldırdık. Deplasmana gidilmemesi çağ dışı bir uygulamaydı.

Ali Koç: "Beşiktaş tribünleri teşekkür etti"

Ali Koç: "Beşiktaş tribünleri teşekkür etti"

Deplasman tribünleri maçtan sonra uzun süre bekletiliyor. Işıklar kapanıyor, tuvaletler kilitleniyor. Bunlar hiç hoş şeyler değildi. Biz bunları Beşiktaş maçında kaldırdık. Beşiktaş tribünleri de bu olayın ardından teşekkür etti. Sahada evet kora kor rekabet fakat dışarıda birlik olmalıyız. Çok ciddi problemlerimiz var ve bu problemleri kafa kafaya vermezsek çözemeyiz. Kulüp yöneticilerinin saha dışında toplanıp problemlerini çözebilmesi lazım.

Fikret Orman'dan Mustafa Cengiz'e telefon

Geçen hafta benfica maçından önce Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'i aradım ve başarılar diledim. Geldiğinde de problemi çözmek için oturalım dedim. O da kabul etti. Amacımız direkt kulübe katkı değil, total futbol ailesini düzeltmek gerekiyor.

Ali Koç: "İki kulüp statlarını kendi gücüyle yaptı"

Ali Koç: "İki kulüp statlarını kendi gücüyle yaptı"

Biz bu statta büyüdük. Tek bir stat vardı. Bu statta çok güzel günlerim de oldu, acılı günlerim de oldu. TSYD Kupası  maçları çok önemliydi. 2 maç arka arkaya seyrederdik. Ondan sonra lig başlardı. Belki de şimdi İstanbul Belediyesi'nin düzenleyeceği bir kupa olabilir. Futbolun pek çok anlamında gerideyiz ama stat konusunda çok ilerideyiz. İki kulüp var ki statlarını kendi gücüyle yaptı. Bunlardan biri Beşiktaş biri Fenerbahçe.

Fikret Orman: "Misafirimizi gereken şekilde ağırlayacağız"

Fikret Orman: "Misafirimizi gereken şekilde ağırlayacağız"

Ali Başkan'ın babası bizim çok önemli bir kulüp üyemiz. Ev sahibi, gelirler onlar her zaman. Bizden daha önemli hizmetleri oldu Beşiktaş'a. Ama demin Ali Başkan'ın söylediği gibi, çektiği çileleri anlattı benim de aklıma çocukluğum geldi. Şimdi çok daha medeni bir durum var. Fenerbahçe bizim misafirimiz. Misafirimizi gereken şekilde ağırlayacağız. Fenerbahçe'yi bugün burada ağırlamaktan büyük keyif duyuyoruz. Hayırlara vesile olsun, güzel bir maç olsun. Aklımızda kalacak bir maç olsun.