Ali Koç: "Yapılandırmadan memnun olan var mı?"

12 Ocak 2020 16:09- Son Güncelleme - 12 Ocak 2020 16:27
Google news abonelik
Ali Koç: "Yapılandırmadan memnun olan var mı?"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile Yapılandırma konusunda aralarında geçen diyaloğu anlattı. Basın toplantısında konuşan Koç, neden anlaşmayı imzalamadıklarını ifade etti. Koç, "İmzalayanlar ne kadar memnun, sorgulamak lazım" diye konuştu. Koç'un yapılandırma konusunda hem Mustafa Cengiz hem de Ahmet Ağaoğlu'na göndermede bulunması gözlerden kaçmadı.

Mustafa Cengiz ile aralarındaki diyalog

Ali Koç, "Biz neden yapılandırmayı imzalamıyoruz? Çünkü; 250 milyon Fenerbahçe'nin hiçbir borcunu karşılamıyor. Vadeyi 10 yıl yapalım diyoruz, 'Talimat 5 yıl' diyorlar. İmzalayan kulüpler memnun mu? Benim konuştuğum sadece bir takım memnun. Hatta bir konuşmada Mustafa Cengiz bana dönüp, 'Sizin durum nasıl? Sizden haber bekliyoruz' dedi. Bu ne demek? Yani Fenerbahçe imzalarsa diğer kulüpler de imzalar" ifadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu'na da göndermede bulundu

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu'na da mesaj göndren Koç, "Geldiğimiz noktada, insan istemez şunu düşünüyor; bu 250 milyon TL'lik ana para, 5 yıllık süre en fazla Trabzonspor'a yarıyor. Yani insan ister istemez şunu düşünüyor; kendi başkanları da biliyorsunuz ne kadar kötü durumda olduklarını kendisi söylüyordu. Ne olduysa geçtiğimiz Mayıs ayında rahatladıklarını söyledi. O ara ne oldu bilmiyorum. Trabzonspor'a göre kurgulanmış bir model, zorunlu olarak da diğer kulüplere aynı model sunulmuş. Dolayısıyla bunu da bir yere koyalım" açıklamasını yaptı.(AJANSSPOR DETAY HABER)