Ali Koç'tan İngiliz futbolcuya tepki! Görüşmeler neden askıya alındı?

Fenerbahçe'nin kadrosuna katmak istediği ancak West Ham ile anlaşan Jack Wilshere'in transferinin neden gerçekleşmediği ortaya çıktı. Peki, Wilshere neden Fenerbahçe'ye transfer olmadı. İşte detaylar...
8 Temmuz 2018 21:56- Son Güncelleme - 8 Temmuz 2018 18:58
Google news abonelik
Ali Koç'tan İngiliz futbolcuya tepki! Görüşmeler neden askıya alındı?

Fenerbahçe'ye, “Ailemi ikna edemedim” diyen İngiliz yıldızda asıl sorunu menajeri çıkardı. Astronomik talebe karşı Başkan Ali Koç rest çekti, oyuncu geri adım atmayınca transfer yattı.

Sarı lacivertlilerin Jack Wilshere transferi önceki gün olumsuz olarak sona erdi. İstanbul'a gelen, Comolli ve Cocu ile F.Bahçe'nin projesini değerlendirip ev bile bakan Wilshere, “Ailemi ikna edemedim” yanıtıyla defteri kapattı.

Ancak aslında sorunun ailesel olmaktan daha fazla olduğu öğrenildi. Wilhsere'ın menajerin yüksek komisyon talebi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un tepkisini aldı ve görüşmelerde fikir ayrılığı yarattı.

Fenerbahçe, bonservisi elinde olan yıldız futbolcu için imza parası ve makul bir rakam menajerlik komisyonu vermeye hazırdı.

Fakat söz konusu menajer, sürekli taleplerini arttırdı. Koç bu duruma çok sinirlendi. Fenerbahçe Başkanı, “Ben kulübün parasını menajerlere yedirmem” diyerek karşı tarafın şartlarını kabul etmedi.

Ali Koç'un, Jack Wilshere'a, “Belirlediğim fiyatı kabul ederseniz uçağım sizi ve ailenizi almaya gelecek” deyip Londra'daki transfer masasından kalktı.

Skor Sözcü