Beşiktaş'ta istifa

Beşiktaş'ta Ali Naibi görevinden istifa ettiğini açıkladı. Peki Ali Naibi neden istifa etti, konuyla ilgili neler söyledi? İşte detaylar...
30 Eylül 2020 16:56- Son Güncelleme - 30 Eylül 2020 16:56
Google news abonelik

Beşiktaş'ta futbol direktörü Ali Naibi, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

"Kulübümün menfaatleri doğrultusunda çalıştım"

Yazılı bir açıklama yapan Ali Naibi, "30 Eylül 2020 tarihi itibariyle Beşiktaş Futbol Direktörlüğü görevinden ayrılmış bulunmaktayım. Sekiz sene boyunca Beşiktaş içerisinde farklı görevlerde gurur ve mutlulukla çalıştım" şeklinde konuştu.

Her zaman kulüp menfaatleri doğrultusunda çalıştığını söyleyen Ali Naibi, "2 Süper Lig şampiyonluğu, Avrupa Ligi'nde çeyrek final, namağlup gruplardan çıktığımız Şampiyonlar Ligi son 16 macerası ve ömrüm boyuca unutmayacağım daha birçok başarı, güzen an ve anılar yaşadım. Bu çatı altında sevinç, mutluluk, heyecan, hayal kırıklığı dahil bir insanın yaşayabileceği bütün duyguları hissettim. Kulübümü uluslararası düzeyde de temsil etme onurunu yaşadım.

Seneler içerisinde farklı yönetim tarzlarına sahip birçok yöneticiyle çalışma fırsatım oldu. Sekiz sene boyunca kişilerin değil sadece kulübümün menfaatleri doğrultusunda çalıştım" dedi.

"Yönetim kurulu ile uzun süredir fikir ayrılıkları yaşamaktayım"

"Yönetim kurulu ile uzun süredir fikir ayrılıkları yaşamaktayım"

Yönetim ile yaşadığı fikir ayrılıkları sebebiyle istifa ettiğini vurgulayan Ali Naibi, "Ne yazık ki mevcut yönetim kurulu ile uzun süredir fikir ayrılıkları yaşamaktayım. Yaklaşık altı aydır işimin gereği olan görev, yetki ve sorumluluklarda aktif rolüm olmamasından dolayı bu kararımı uzun zaman önce almıştım. Yönetim kurulu ile karşılıklı görüşerek ayrılık sürecimi bir an önce neticelendirebilmek için birçok kez randevu talep etmeme rağmen herhangi bir cevap alamadığımı belirtmek isterim.

Günümüz futbolunda, tüm dünyada kabul gören bir gereklilik olan, profesyonel futbol yöneticiliğine inanılmayan yönetim anlayışı nedeniyle, belirsiz sürecimin daha fazla uzamaması ve Beşiktaş camiasnda benimle ilgili ve bana bağlı olmayan konular hakkında daha fazla yanlış bir intiba bırakmamak için bugün itibariyle görevimden ayrılmış bulunmaktayım" şeklinde açıklama yaptı.

Ali Naibi, "Son olarak birlikte çalışma fırsatı bulduğum başkanlarımız sayın Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi'ye, yönetim kurulu üyelerimize, teknik direktörlerimiz sayın Slaven Bilic, Şenol Güneş, Abdullah Avcı ve Sergen Yalçın'a, değerli antrenör ve futbolcularımıza; son olarak da kıymetli mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim" diyerek sözlerini noktaladı.

Pandemide takımla ilişkisi kesildi

Ahmet Nur Çebi yönetime geldikten sonra Ali Naibi ile yola devam etme konusunda önce çekimser davrandı. Pandemi süreciyle birlikteyse Naibi'nin fiili olarak takımla ilişkisi kesildi.

Söz konusu süreçte Naibi izin kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Bu gol nasıl kaçar