Ali Şafak Öztürk'ten Larin, Gökhan Töre ve Vagner Love açıklaması

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Radyospor’da açıklamalarda bulundu.
22 Ocak 2019 16:05- Son Güncelleme - 22 Ocak 2019 19:05
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor Kulübü’nün Başkanı Ali Şafak Öztürk, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a açıklamalarda bulundu. Hedeflerinin kümede kalmak olmadığını söyleyen Başkan Öztürk, transfer konusunda basında çıkan Larin, Gökhan Töre ve Vagner Love ile ilgili olarak da bilgi verdi.

Ali Şafak Öztürk: ”Larin, Gökhan ve Love ile ilgilenmiyoruz”

Beşiktaş’ta kadroda düşünülmeyen Larin, Gökhan Töre ve Vagner Love ile ilgilenmediklerine vurgu yapan Başkan Öztürk, “Kendileriyle ilgilenmeyi de düşünmüyoruz. Transfer engelimiz de var, birileri ortaya bir şeyler atmış, saçmalamış. Böyle bir düşüncemiz yok. Menajerler oyuncuları da piyasaya almak için bazı girişimde bulunuyorlar. Bizim yapıya uyan oyuncular değil, hem mali hem de performans açısından…” dedi.

“Boffin’e teklif geldi”

Maliyeti yüksek oyuncularla yollarını ayırdıklarına dikkat çeken Başkan Öztürk, “Bundan sonra da genç oyuncuların daha fazla şans bulmasını istiyorum. Transfer olmayacak anlamı taşımıyor, transfer engelinin olması.  Planlamasını en iyi şekilde yapıyoruz. Eldeki gençlere ve kadroya çok güveniyoruz. Ayrılan oyuncular arasında çok süre alan sadece Maicon vardı. Diğer oyuncular rotasyonda görev alıyordu. Ana kadro şu an korunuyor. Teklifler gelmesine rağmen transferine izin vermediğimiz isimler de var, bu durum da bizim hedefimizin olduğunu gösteriyor. Kalecimize yurtdışından teklif geldi. Süper Lig’in en formda kalecisi şu anda. Şu anki planlamamızda elimizdeki oyuncuları korumak istiyoruz, tabi ki değişiklik de olabilir” diye belirtti.

"Her maçı kazanmak istiyoruz"

Transfer çalışmaları ve hedeflerle ilgili olarak da bilgi veren Başkan Öztürk, “İlk yarıda iyi bir tablo vardı. Sezon öncesi varsayımları düşünürsek gayet başarılı olduk. Felaket senaryoları yazılıyordu. Göreve gelmemizle beraber iyi çıkışlar oldu. Beklentilerin yüksek olması güzel. Şampiyonlar Ligi öne eleme için bu hafta 2 puan uzaklıktaydık, şimdi 4 puan uzaktayız. Ne olacağı belli olmaz. Elimizden geleni yapacağız. Her maçı kazanmak istiyoruz.

"Bülent Korkmaz ile uzun yıllar devam etmek istiyoruz"

Hocamızın gençleri oynatma isteği çok güzel. Oyunculuğundan gelen hırslı bir yönü de var. Bunlar kolay bulabildiğimiz şeyler değil. Uzun yıllar kendisiyle devam etmek istiyoruz.

Hamza Hamzaoğlu, Fornezzi ve Sakıb Aytaç…

Hamza Hamzaoğlu hocamıza ve geçmiş dönemden birkaç oyuncunun alacağı var. Saso Fornezzi ve Sakıb Aytaç’ın da alacağı var. Onlarla görüşeceğiz.

Kayserispor maçı hakkında

Kayserispor maçı benim adıma da izlediğim ofansif anlamında en zayıf performanslardan birisiydi. Beklemediğimiz bir maç oldu. Herkes bunun farkında. Antalyaspor’da bu olmamalı. Bizim hedeflerimiz doğrultusunda kazanmak önemli, açıkçası hiçbirimizi tatmin etmedi.