Alman futbolcu Dennis Erdmann'a ırkçılıktan 8 hafta ceza

13.09.2021 - 19:24 | Son Güncellenme: 13.09.2021 - 19:29

Almanya 3. Lig takımlarından Saarbrücken'in futbolcusu Dennis Erdmann ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle 8 hafta men ve 3 bin Euro para cezası aldı.

AJANSSPOR-HABER

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Spor Mahkemesi, 3. Lig ekiplerinden Saarbrücken'de forma giyen Dennis Erdmann'a, ırkçı söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle ceza verdi.

Magdeburg maçında ırkçı hakarette bulundu

DFB'den yapılan açıklamaya göre, Erdmann, sportmenliğe aykırı davranışından dolayı 8 hafta men ve 3 bin Euro para cezasına çarptırıldı. Erdmann'ın, 25 Ağustos'ta Magdeburg'a karşı oynanan lig maçında rakiplerine ırkçı söylemlerle hakaret ettiğinin kanıtlandığı ifade edildi.

Yüksek cezayla ırkçılığa karşı mesaj

DFB Spor Mahkemesi Başkan Yardımcısı Stephan Oberholz, hiçbir şekilde ırkçılığa ve ayrımcılığa müsamaha göstermediklerini, bundan dolayı da oyuncuya yüksek ceza verdiklerini dile getirdi.

İlgini Çekebilir
Göztepe’nin golcüsünden ırkçılık isyanı!
Habere Git

'Rakip takım komplo kurmuş olamaz'

Oberholz, "Bizim için iddialar delillerle doğrulanmıştır. Fubolcu Erdmann'ın yaptığı açıklamaları hakemin veya diğer Saarbrückenli oyuncuların algılamamış olması, söylenmediği anlamına gelmiyor. Magdeburglu tüm tanıkların kasıtlı yalan beyanda bulunduklarına ve Dennis Erdmann'a karşı bir komplo olduğuna ilişkin hiçbir kanıt yok." değerlendirmesinde bulundu.

Buna karşılık Erdmann'ın ise mahkemede suçlamaları reddettiği aktarıldı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler