Alman futbolunda dev kriz kapıda! Boykot tehdidi...

25 Eylül 2019 13:28- Son Güncelleme - 25 Eylül 2019 10:31
Google news abonelik

Alman futbolunda büyük bir kriz kapıda. Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness, futbolcularının milli takımı boykot edebileceğini söyledi. İşte Neuer - Ter Stegen çekişmesinde son durum...

Barcelona kalesini koruyan Marc-Andre ter Stegen, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Alman Milli Takımı'nda yedek beklemekten memnun olmadığını ifade etmişti. 

Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness'e göre kale tartışmasız Manuel Neuer'in olmalı. Son günlerde bu yönde açıklamalar yapan Hoeness, son açıklamasıyla işi farklı bir noktaya getirdi. 

Bayern Münih, milli takıma oyuncu göndermeyecek mi?

Bayern Münih, milli takıma oyuncu göndermeyecek mi?

Kızılyıldız maçı sonrası Sport Bild'e konuşan deneyimli başkan, "Eğer Ter Stegen, milli takımın bir numaralı kalecisi olursa oyuncularımızı milli takıma göndermeyiz" dedi.

Daha önce 2006 Dünya Kupası'nda uzun süre kaleyi koruyan Oliver Kahn yerini Jens Lehmann'a bırakmıştı. Hoeness, o dönem yaşananlarla bunun aynı olmadığını düşünüyor.

Konuyla ilgili Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'le konuşup konuşmayacağı sorulan Hoeness, "Daha önce neler söylediğimizi duymuştur. Kulakları çınlıyordur" diye konuştu. 

Milli Takım Menajeri Oliver Bierhoff ise boykot tehdidinden pek etkilenmiş değil: "Bundan korkmuyorum. Hele ki FIFA'nın bu konuyla ilgili talimatları bu kadar açıkken."

33 yaşında olan Manuel Neuer, Alman Milli Takımı formasıyla 90 maça çıktı. 27 yaşındaki Ter Stegen'in ise 22 maçı var.

AJANSSPOR