Alman taraftarlar stadyuma dönmek istiyor!

Almanya'da Bayern Münih'in şampiyon olduğu sezonun ardından gözler artık seyircili maçlara çevrildi. Alman taraftarlar, maçların seyircili oynanıp oynanmaması yönünde sorulan anketlere katılım gösteriyor. Kicker'in yaptığı ankete futbolseverler ne yanıt verdi?
13 Temmuz 2020 16:26- Son Güncelleme - 13 Temmuz 2020 16:29
Google news abonelik
Alman taraftarlar stadyuma dönmek istiyor!

Emrah KARALİNÇ-AJANSSPOR

Almanya Ligi'nde sezon Bayern Münih'in şampiyonluğu ile son buldu. Ancak; futbolseverlerin futbola olan özlemi tam anlamıyla dinmedi. Alman futbolseverler, koronavirüs tehdidi sebebiyle maçların seyircisiz oynanması nedeniyle halen üzüntü yaşıyor. Geleceğe ise umutla bakıyorlar.

Almanya'da taraftarların futbol özlemi henüz dinmedi

18 Eylül'de başlayacak yeni sezonu başlayacak ligde maçların seyircili oynanmasını hayal eden taraftarlar, bu görüşlerini düzenlenen anketlere de yansıtmayı ihmal etmiyor.

Alman spor dergisi Kicker okurlarına, 'Mümkünse stadyuma geri döner misin?' sorusunu yöneltti. Halen devam eden ankete katılanların yüzde 67.43'ü evet yanıtını verirken, yüzde 32.57 oranında ise olumsuz görüş çıktı. Bilindiği gibi dünyanın birçok yerine uygulanan maket taraftar uygulaması da ilk olarak Almanya'da görülmüş ve bu konuda Borussia Mönchengladbach öncülük etmişti.

İlginç görüntüler vardı...

Almanya'da takımlarına aidiyet duygusu duyan bazı futbolseverler gündeme sıkça gelmişti. Örnek olarak; 1990 yılından beri Hannover 96'nın iç saha maçlarını izleyen 46 yaşındaki Patrick Zube isimli taraftar, stada giremese bile 18 saat yolculuk etmiş ve takımının maç oynayacağı stadyumun önünde beklemişti.

Televizyondan maç izlemeye karşı

Sandhausen ile deplasmanda oynanan maçı Hannover 3-1 kaybetmişti. Zube'nin doğal olarak o maçta da COVID-19 tehdidi sebebiyle stada girişine izin verilmemişti. Buna rağmen Hannover taraftarı, "Maalesef içeri giremiyorum. Ama orada olmak zorundayım" demişti. Hatta, Hannover taraftar grubu lideri Zube'yi maç izleyebilecekleri bir puba davet etmiş ama televizyondan maç izlemeyi sevmeyen Zube, bu teklifi reddetmişti.