Mainz - Borussia Dortmund Maçından Rusya İşgalindeki Ukrayna'ya Destek

Akın Ungan
16.03.2022 - 21:03 | Son Güncellenme: 16.03.2022 - 21:13

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından Alman kulüpler Mainz ile Borussia Dortmund, Bundesliga maçında Ukraynalılar'a destek mesajı gönderdi. İşte o görüntüler...

Bundesliga'nın 25. haftasında Mainz ile Borussia Dortmund karşı karşıya geldi. Zorlu mücadele başlamadan önce takımlar, yan yana gelerek Rusya'nın savaş açtığı Ukrayna'ya destek mesajı verdi.

"Asla yalnız yürümeyeceksin"

Takımlar başlama düdüğü öncesinde gerçekleştirilen seremonide bir araya gelerek, "Asla yalnız yürümeyeceksin" pankartı açtı. Aynı şekilde karşılaşmada takımlarına destek olmak için stadı dolduran taraftarlar da aynı pankartları kameralara gösterdi.

Futbol Rusya'ya savaş açtı

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali, dünyada büyük yankı buldu. Yaşanan olayların ardından futbol da Rusya'ya savaş açtı. UEFA ve FIFA, ortak açıklama yayınlayarak, Rusya Milli Takımı ve Rus kulüplerin, uluslararası turnuvalardan men edildiğini duyurdu.

Futbol dünyası, tüm insanlarla tam dayamışma içindedir"

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "FIFA Konseryi Kararları ve UEFA İcra Komitesi tarafından kabul edilen ilk kararlar sonrasında FIFA ve UEFA, tüm Rus ekiplini, Milli takımlarını ve kulüp takımlarını hem FIFA hem de UEFA yarımalardan ikinci bir emre kadar askıya aldı. Bu kararlar bugün her iki kurumun en yüksek karar alma organları olan FIFA Konseyi Bürosu ve UEFA İcra Komitesi tarafından kabul edildi."

İlgini Çekebilir
CAS kararını verdi! Rusya...
Habere Git

Futbol dünyası, tüm insanlarla tam dayamışma içindedir"

"Futbol dünyası bu konuda tamamen birleşmiş ve Ukrayna'ya yapılan saldırıdan etkilenen tüm insanlarla tam dayamışma içindedir. Her iki kurumun başkanı da Ukrayna'daki durumun hızlı bir şekilde iyileşeceğini umuyor. Böylece futbol, insanlar için yine birlik ve barış için önemli bir kurum olabilir."

Senin için hazırladığımız haberler