Almanya Kupası finali için açıklama! Seyircili...

17.06.2020 - 15:47 | Son Güncellenme: 17.06.2020 - 15:49

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Fritz Keller, kupa maçının seyircili oynanması talebi hakkında açıklamalar yaptı. Keller, topu yasa koyuculara attı ve 1000 kadar seyircinin final maçında yer alma ihtimali olduğuna dikkati çekti.

EMRAH KARALİNÇ - AJANSSPOR

Almanya Ligi'nde maçlar, koronavirüs tehdidi sebebiyle seyircisiz oynananmaya devam ediyor. Almanya Kupası finalinin seyircili oynanması için Bayer Leverkusen, Almanya Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu. Federasyon cevabını verdi. Bayer Leverkusen ile Bayern Münih arasındaki Almanya Kupası finali seyircili oynanacak mı? Son gelişmeler ve ayrıntılar haberimizde...

Fritz Keller, topu yasa koyuculara attı

Bayer Leverkusen yöneticileirnden Rudi Völler, taraftar olmayan maçların tatsız geçtiğine dikkati çekmiş ve Berlin'deki kupa finalinin seyircili oynanmasına işaret etmişti. HDaha sonra Leverkusen harekete geçmiş ve kupa finalinin seyircili oynanması için başvuruda bulunmuştu. Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Fritz Keller, bu talebi reddetti. Tribünlerin tamamına yakını olmasa da sınırlı sayıdaki taraftarın stadyumda yer alabileceklerine yeşil ışık yaktı.

Senatodan izin çıkarsa, kupa finalini 1000 kadar kişi izleyebilir

Fritz Keller yaptığı açıklamada, "4 Temmuz'daki kupa finalinde pandemi döneminde ilk kez taraftarlar maç izleyebilir. Ancak; Leverkusen yetkililerinin dediği gibi 10 bin taraftar olmaz. Bu konuda patron, yasa koyuculardır. Berlin'de 1000 kadar seyirciye kadar izin verilebilir. Senato eğer evet derse yapabiliriz. O zaman 1000 kadar kişi maçı izleyebilir. Haftanın başında Berlin Senatosu ile görüşmeler yapıldı. Futbol için özel bir pozisyon oluşmayacağına dair çağrı vardı. Bence de futbolun özel bir pozisyona ihtiyacı yok" ifadelerini kullandı.

Almanya Kupası final maçı ne zaman?

Bayer Leverkusen ile Bayern Münih arasındaki Almanya Kupası final maçının 4 Temmuz 2020 Cumartesi günü oynanması planlanıyor.

Senin için hazırladığımız haberler