Almanya'da koronavirüs kesintisi! Tüm futbolcular...

Koronavirüs sonrasında kulüplerin gelirleri düştü. Ünlü kulüplerin oyuncularından yaptığı kesintiler dikkati çekti. Almanya 2. Lig ekiplerinden Darmstadt, futbolcularından kesinti yapacak. İşte o kesintinin oranı...
3 Nisan 2020 08:46- Son Güncelleme - 3 Nisan 2020 08:47
Google news abonelik

Avrupa futbolunun devleri arasında yer alan Barcelona ve Juventus’ta koronavirüs sonrası mali açıdan yaşanacak sarsıcı dönemi atlatmak adına ekonomik tedbirler alındı. Benzer durum Almanya’da da devam ediyor. Hatta bu önlemler Almanya 2. Ligi’nde de söz konusu. Darmstadt 98, futbolcularıyla bir görüşme yaptı ve alacaklarından feragat etmelerini istedi.

EMRAH KARALİNÇ/AJANSSPOR

COVID-19 salgını sonrası ekonomik tedbirler alınmaya devam ediyor. Darmstadt Kulübü, futbolcularıyla indirim konusunda görüştü.

Darmstadt, oyuncularından indirim istedi

Kulüp, oyuncuların gelirine göre yüzde 10 ile 20 arasında bir feragat istedi. Futbolcular bu talebe olumlu yanıt verdi. Hatta hiçbir futbolcu bu konuya soğuk yaklaşmadı.

Serdar Dursun: ”Bu dönemi az hasarla atlatmak gerek”

Darmstadt forması giyen Serdar Dursun, bu gerçeği Radyospor’da açıkladı. Serdar Dursun, “Evet, kulübümüz bizlerden feragat istedi. Sportif direktörümüzle görüştük. Bu dönemi mali açıdan daha az hasarla atlatmak gerekiyor. Bazılarımızdan yüzde 10, bazılarımızdan yüzde 20 arasında bir kesinti olacak” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.