AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Almanya'da patlayan kriz: Düşme kaldırılsın!

İlk Yayınlanma : 11 Nis 2021 - 23:29 / Son Güncelleme : 12 Nis 2021 - 10:35

Almanya 2. Ligi'nde bazı kulüpler, koronavirüsten daha fazla etkilenmiş durumda. 3 takım karantina altında. Peki, Bundesliga 2'de düşme kalkıyor mu?

Almanya'da patlayan kriz: Düşme kaldırılsın!

Emrah KARALİNÇ-AJANSSPOR

Koronavirüs tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Futbol da Covid-19 krizinden nasibini almış durumda. Almanya 2. Ligi'nde 3 takım, koronavirüs vakaları sebebiyle karantina altında.

2. Lig'de koronavirüs krizi var

Almanya'nın köklü kulüplerinden biri olan Hamburg, karantina altında olan Sandhausen ve Karlsruher ile karşı karşıya gelecekti. Ancak; Sandhausen 18 Nisan, Karlsruher ise 20 Nisan'a kadar karantinada. Bu arada Kiel ekibi de aynı tarihe kadar karantinada kalmak zorunda. 

"Maçın ne zaman oynanacağını etkileyemeyiz"

Rakipleri karantina altında olan Hamburg'un spor direktörü Michael Mutzel, "Bir sonraki maçın ne zaman oynanacağını etkileyemeyiz. Diğer kulüpler de bizden farklı değil" ifadelerini kulllandı. 

Vaka maç erteletti

Sandhausen'deki maç ertelendi. Karlsruher ile oynayacakları maçla ilgili ise durum belirsiz. Yine 2. Lig'de en büyük sorun olarak görülen konulardan biri de Holstein Kiel'in durumu. 

Holstein Kiel ne yaşamıştı?

Holstein Kiel ekibinde 2 koronavirüs vakasından sonra tüm takım ekrar karantinaya alındı. Holstein, 10 Mart'tan 24 Mart'a kadar izole olmak zorunda kaldı. Yine Kiel'in spor direktörü Uwe Stöver, "Sezonu bitirmek hepimiz için son derece önemli. Bu en önemli önceliktir. Kavga edecek değiliz. Bu ligi bitirmek için her şeyi yapacağız. Bunun büyük bir zorluk olduğunu çok iyi bilmeliyiz" demişti. 

Aslında bir alt ligle pek uğraşmak istemiyorlar

Alman basınına göre; Bundesliga Yönetimi (DFL) 2. Lig'deki olası erteleme ya da başka sorunlarla uğraşmak istemiyor. Ancak; yine Almanya 2. Ligi'nde Sandhausen ekibinin patronu olan Jürgen Machmeier, Deutschlandfunk'a verdiği röportajda dikkati çeken bir açıklama yaptı.

"Küme düşme kaldırılsın"

Jürgen Machmeier, Almanya 2. Ligi'nde bu sezon için bir talepte bulundu. Machmeier, küme düşmenin kaldırılması gerektiğini savunuyor. Sandhausen kulübü, 2. Lig'de şu anda 25 puanla 17. sırada yer alıyor. 

Önümüzdeki hafta içi toplantı var

Almanya 2. Ligi'nde yaşanan bu gelişmelerin ardından önümüzdeki hafta içinde yeni bir toplantının daha yapılması planlanıyor. Geçen hafta DFL, 1. ve 2. Bundesliga için zorunlu karantina kamplarından şimdilik vazgeçtiğine hükmetmişti.