AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Alparslan Büyük Selçuklu 5. bölüm fragmanı izle

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 29 Kas 2021 - 18:50 / Son Güncelleme : 29 Kas 2021 - 18:54

TRT dizisi Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı izle ve Alparslan Büyük Selçuklu 5. bölüm fragmanı izle gibi aramalar da sürüyor. İşte Alparslan Büyük Selçuklu fragmanı ve tüm detayları...

TRT1'in yeni dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi bu akşam ekranlara geliyor. Diziyi izlemek isteyenler ise araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi 5. bölüm fragmanı izle ve Alparslan: Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı izle gibi aramaları sıklaştırmaya devam ettiler. Alparslan: Büyük Selçuklu yeni bölümü izlemek için detaylar haberimizde yer alıyor. Ayrıca Alparslan: Büyük Selçuklu dizinin konusu ve oyuncu kadrosu dahil tüm detaylarına ulaşabilirsiniz...

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NEDİR?

"Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu'ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan'ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça'nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça'nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir. Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen'i Ani'ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos'un oğlu Yannis'in yaptığı hata, Sultan Tuğrul'un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler'de Bizans'la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan'a Anadolu'nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır."

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Yannis’i almak için girdiği kalede, atabeyi Hasan’ın esir düşmesine mani olamayan Alparslan, bunun hesabını Sultan Tuğrul’a nasıl verecektir? Hasan’la geçmişten kalan bir hesabı olduğunu anladığımız Kekavmenos onunla ilgili yaptığı özel planı devreye sokar. Alparslan’ın Vaspurakan’da kapana kısılmasını sağlayan Bozan ise, makamının elinden alınmasının hesabını sorma niyetindedir. Bizans’ın kendi içindeki gerilimi, Vaspurakan katliamının belirsizliği ve Yannis’in arma meselesi yüzünden daha da yükselir. Babasının esir düştüğünü gören Akça, onun için bir şeyler yapmak zorundadır. Sultan Tuğrul’un zindana koydurduğu Alparslan, atabeyi Hasan’ı kurtarmak için bir şey yapabilecek mi?

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?


Sultan Alparslan'ın fetih serüveninin anlatılacağı dizide yer alan Ani Şehri Vaspurakan Bölgesi'nin, Gazne Devleti'nin Büst şehrinin dekorları, dizi için gerçeğinin bire bir aynısı olarak hazırlandı.