AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Alparslan Büyük Selçuklu 24. bölüm ve son bölüm İZLE - TEK PARÇA FULL

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 09 May 2022 - 17:06 / Son Güncelleme : 09 May 2022 - 17:09

TRT1'in yeni dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu yeni bölümüyle ekranlara geliyor. İşte Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm izle ve 24. bölüm ve son bölüm detayları...

AJANSSPOR PLUS

TRT1'in yeni dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi bu akşam ekranlara geliyor. Diziyi izlemek isteyenler ise araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi 24. bölüm izle ve Alparslan: Büyük Selçuklu yeni bölüm izle gibi aramaları sıklaştırmaya devam ettiler. Alparslan: Büyük Selçuklu yeni bölümü izlemek için detaylar haberimizde yer alıyor. Ayrıca Alparslan: Büyük Selçuklu dizinin konusu ve oyuncu kadrosu dahil tüm detaylarına ulaşabilirsiniz...

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NEDİR?


"Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu'ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan'ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça'nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça'nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir. Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen'i Ani'ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos'un oğlu Yannis'in yaptığı hata, Sultan Tuğrul'un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler'de Bizans'la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan'a Anadolu'nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır."

Alparslan Büyük Selçuklu Yeni Bölüm İzle

Akça yıllardır sakladığı büyük sırrı Alparslan’a açıklar, Nizamülmülk de bu konuşma gerçekleşirken onları görür. Alparslan’ın bu sırra vereceği tepki ne olacak? Nizamülmülk, Akça’nın sözlerini duydu mu? Akça, babasına gerçeği açıklayacak mı? Vaspurakan zindanındayken Alparslan'ın boynunda oluşan yaralar Alparslan ve çevresinde tedirginliğe sebep olur. Bu yaralar neden çıktı? Annesinin mezarına saklanan Bizanslı bir suikastçı tarafından hançerlenen Tuğrul’un durumu iyi olacak mı? Tuğrul’un ölmediği haberi Vaspurakan’a ulaşınca Vaspurakandakiler ne yapacak? Biruni’nin öncülüğünde mancınıklar yapan Selçuklu, Vaspurakan’ı kuşatma hazırlıklarına başlar. Selçuklu’nun Vaspurakan’ı fetih etme hamlelerine karşılık Vaspurakan’ın hamlesi ne olacak? Öldüğü sanılan Dukas, Vaspurakan’a geri döner ve oradakilerin şaşkın bakışları arasında kaleye girer. Rati ve İvan karşılarında kanlı canlı gördükleri Dukas’a ne yapacak? Kekavmenos, Dukas’ın dönüşünü bir fırsata çevirebilecek mi? Dukas tarafından tutsak edilen Diyojen’e müstehak görülen ceza ne olacak?

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?

Sultan Alparslan'ın fetih serüveninin anlatılacağı dizide yer alan Ani Şehri Vaspurakan Bölgesi'nin, Gazne Devleti'nin Büst şehrinin dekorları, dizi için gerçeğinin bire bir aynısı olarak hazırlandı.