AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Alperen Şengün'e NBA'den talip olan takım belli oldu

İlk Yayınlanma : 05 Şub 2021 - 17:11 / Son Güncelleme : 05 Şub 2021 - 17:15

Basketbol haberleri... Beşiktaş Icrypex'in başarılı oyuncusu Alperen Şengün'e, NBA takımlarından New York Knicks talip oldu. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Icrypex'in başarılı oyuncusu Alperen Şengün'e, NBA takımlarından New York Knicks talip oldu.

New York Knicks draft kararı aldı

Sabah'ta yer alan habere göre; bu sezon sergilediği performansla hem ligin hem de takımının en öne çıkan isimlerinden olan 18 yaşındaki başarılı oyuncu için New York Knicks draft kararı aldı.

Uzun süredir takipteydi

ABD basınının da dikkatini çeken ve 2021 draftinde ilk turdan seçilmesine kesin gözüyle bakılan Alperen için NBA ekibi New York Knicks uzun süredir takipteydi. ABD'li basketbol scoutlarının yakından izlediği milli basketbolcunun yaz aylarında yapılacak draftlerde New York Knicks tarafından seçilmesi bekleniyor.

Draft listelerinde ikinci sırada yer alıyor

ABD'de yayınlanan draft listelerinde bir numaralı Avrupalı oyuncu olarak gösterilen Alperen, kendi mevkiinde ise draft listelerinde ikinci sırada yer alıyor. 

İstatistikleri

Basketbol Süper Ligi'nde 28.13 dakika ortalamasıyla süre alan Alperen, 19.58 sayı ortalaması yakalarken, 10.11 toplam ribaund ve 1.95 blok ortalamasıyla yıldızı parlattığı bir sezon geçiriyor.