AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Altay Bayındır'ın kurtardıklarına bakın!"

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 20 Eki 2021 - 19:10 / Son Güncelleme : 20 Eki 2021 - 19:41

Kocaelispor'un kalecisi Korcan Çelikay, Ankaragücü'nde oynadığı dönemde takım arkadaşı olan Fenerbahçeli Altay Bayındır için önemli açıklamalar yaptı. Detaylar haberimizde...

AJANSSPOR-

Kocaelispor'da forma giyen tecrübeli file bekçisi Korcan Çelikay gündeme dair özel açıklamalar yaptı. 

'İlk 2 şampiyonluk bensizdi, 3. de olmak istiyorum'

Korcan Çelikay, "Kocaelispor'la iyi bir ivme yakaladığımızı düşünüyorum. TFF 1. Lig'de şampiyon olmak çok zor. Daha öne Ankaragücü'nde şampiyon oldum. Bir galibiyet serisi yakalamak gerekir. Kocaeli'de çok büyük bir taraftar potansiyeli var. Şehre girdiğiniz anda Kocaelispor bayraklarıyla karşılaşıyorsunuz. Sokakta yürüdüğünüzde taraftarlar hemen yanınıza geliyor. Çok büyük bir potansiyeli olan kulübüz. İki tane arka arkaya şampiyonluk yaşayan bir kulüpten bahsediyoruz; bunun da yarattığı olumlu bir hava var. Maça gelemeyen taraftar, antrenmana geliyor. Sevgisini orada gösteriyor. Çok büyük bir destek hissediyoruz. Tam bir camiaya takımıyız. Bu büyük bir sorumluluk yüklüyor. Kocaelispor ilk iki şampiyonluğunu bensiz yaşamış, bu sezon benimle yaşamasını istiyorum" dedi. 

'Altay'ın bir hatasına değil, kurtardıklarına bakmak lazım'

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Korcan, "Altay, Fenerbahçe'de büyük bir gelişim kaydetti. Maç kurtaran kaleci oldu. Geçen sezon takımına çok maç kazandırdı. Böyle performanslar gösterince, Altay ya da genç oyunculara çok fazla sorumluluk yüklüyoruz. Sonrasında bir hatada eleştiri çok ağır oluyor. Her zaman en iyisi olmaz. Kalecinin hatası telafi edilemiyor. Sorumluluk çok ağır. Onun için en iyisini temenni ediyorum.

Altay, 10 sene sonra da böyle bir hata yapabilir. 1 hata varsa kurtardığı 10 tane top var. Bunları da görmek gerekir. Altay kendini çok çabuk toparlar. Ankaragücü'nde oynarken bir antrenman sonrası 'sana bir kahve ısrmarlayayım' dedi. 'Ağabey nasıl olumsuz durumlarda moralini nasıl yukarıda tutuyorsun? Anlat' dedi bana. Gol yiyorsun daha sonra nasıl toparlanıyorsun. Altay buna kafa yoran, öğrenmeye açık bir insan. Çok önemli bir yol katetti. Çok daha iyi yerlere gelecek" şeklinde konuştu.