AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Altay'da Çanlar Mustafa Denizli İçin Çalıyor

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 27 Ara 2021 - 12:37 / Son Güncelleme : 27 Ara 2021 - 12:40

Süper Lig'de son 12 maçtır 3 puana hasret olan Altay'da çanlar teknik direktör Mustafa Denizli için çalıyor.

AJANSSPOR-HABER

Lige büyük umutlarla başlayan Altay, iyi bir başlangıç yapmasına rağmen ilerleyen süreçte beklenen başarıyı gösteremedi. İzmir ekibinin tecrübeli hocası Mustafa Denizli lig sonu hedefini en az 50 olarak belirlese de Altay ilk yarıyı 19 maç sonunda 18 puanla noktaladı.

18 yıl sonra Süper Lig'e çıkardı

Üçüncü lige kadar düşen üst üste şampiyonluklarla 1.Lig'e yükselen ve geçtiğimiz sezonun bitimine 2 hafta kala takımının başına Mustafa Denizli'yi geçiren Altay, 18 yıl aranın ardından Süper Lig'e çıkmıştı.

Son 12 maçta sadece 3 puan

Kasım ayı içerisinde yenilenen Alsancak Stadyum’unun ismi “Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu” olarak değiştirilmişti. Lige iyi bir başlangıç yapan Mustafa Denizli yönetimindeki Altay ilk 8 haftada 15 puan topladı. Siyah beyazlılar ligin son 12 maçında 9 mağlubiyet ve 3 beraberlik performansıyla yalnızca 3 puan toplayabildi.

"Yaşadığım üzüntü herkesten fazla"

Altay’ın Kasımpaşa’ya 2-0 mağlup olduğu maçın ardından yaptığı açıklamada Mustafa Denizli, “Benim üzerimdeki etkisi herkesten fazla oluyor. Ben burada yetiştim. Kendim ve takımımın ne olduğunu biliyorum. Zor dönem yaşadık. Bunu mutlaka aşacağız. Benim hayatım iddialarla geçti. Dolayısıyla kötü serinin sona erdiğini düşünüyorum. Bu takıma olan güvenim hiç eksilmedi, eksilmesi mümkün değil.

Devre arasında imkanlarımız nedir bakacağız. İmkanlarımız el verirse alamadığımız 2 transferi yapacağız. Zor bir ilk yarıyı geride bıraktık. İyi oynadığımız birçok maçı kazanamadık. Geçen hafta ve bu hafta ile ciddi oyun farkı vardı. Neticede bu mücadeleye devam edeceğiz. Bu takımın iyi yerlerde olacağından kimsenin şüphesi yok. Yaşadığım üzüntü herkesten fazla. 18 yılımın geçtiği camiada çok üzülüyorum” dedi.

İstifa konusu konuşulmadı

Denizli, kötü gidişattan dolayı istifa konusunun gündeme gelip gelmediği ile ilgili gelen soruyu şu şekilde yanıtladı:

“Öyle bir şey gündeme gelemez. Niye gelsin. Takımın başında ben varım. Takımın ve camianın ne olduğunu biliyorum. İlk defa böyle bir seriyle karşılaşıyoruz. Kazanacağımız maçlar da vardı. Kazanamadık. Bazı dönemler vardır. Şeytanın bacağını kıramadık. Bugün yediğimiz golle oyundan düştük.”