AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ayhan Dündar: Amatör Oyuncu Bile Transfer Edilemiyor!

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 30 May 2022 - 11:55 / Son Güncelleme : 30 May 2022 - 12:01

Altay Başkanı Ayhan Dündar, "Büyük bir oyuncu grubunun sözleşmesi sona erdi. Yabancı oyuncular alacakları için FIFA'ya gitti. 2 sezon ceza ihtimali var. Amatör transfer bile yapamıyoruz" dedi.

AJANSSPOR HABER

Bu sezon Süper Lig'e veda eden ekiplerden Altay Spor Kulübü'nün yeni Başkanı Ayhan Dündar, Radyospor'da yayınlanan Üçleme programında Nazım Türknas ve Volkan Yılmaz'ın konuğu oldu. Gündeme ve Altay'a dair önemli açıklamalarda bulunan Dündar'ın konuşmalarından detaylar...

"Altay, kayyuma kalmaz!"

Başkanlık duygusu hakkında açıklamalarda bulunan Ayhan Dündar, "Bu duygunun bir tarifi yok. Her Altaylı'nın hayalidir bu konumda bulunmak. Bizim de hayalimizdi. Sorumluluk alınması gerekiyordu artık ve biz hiçbir çekince, şüphe duymadan sorumluluk almaktan kaçınmadık. Kayyum atanma ihtimaline zaten hiçbirimiz izin vermeyiz. Altay camiası burası; elini, gövdesini taşın altına koyacak insanlar var bu camiada. Bizler de bu durumda gerekeni yaptık. Benim yerimde bir başkası da olsaydı böyle yapardı. Yönetimde yer almayan tribüncü arkadaşlarımız var. Onlar da böyle düşünüyor. Bizler de zaten tribününden altyapısına kadar aynı aidiyet duygusuyla çeşitli görevlerde bulunduk bu zamana dek. Onların her biri gönüllülük esaslıydı, bu da o şekilde. İnşallah hakkını vermeye çalışacağız" dedi.

"Amatör transferi dahi yapamıyoruz"

Altay Başkanı sözlerine şöyle devam etti: "Dışarıdan bakınca beklediğimiz şeyler vardı ama işin içine girince daha detaylı şeyleri öğrenince beklediğimizin de dışında durumlar olduğunu öğrendik. Büyük bir oyuncu grubunun sözleşmesi sona erdi, fesih durumumuz pek yok ancak yabancı futbolcuların neredeyse tamamıyla FIFA dosyası durumları oluşmakta. Dediğim gibi birçok senaryo var, bunların arasından bu kulüp için en hayırlısı ne ise biz onu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Şimdilik amatör transfer bile yapamıyoruz. Eğer böyle bir cezamız olmasaydı biz o futbolculara şans vererek ilerlemeyi planlıyorduk ancak 2 sezon bu şekilde bir ceza var. Altay Spor Kulübü her daim küllerinden doğacak bir kulüptür. Haliyle yasaklarımız olmasa bile benim baktığımda gençlerimizle, altyapımızla ilerlememiz gerektiğini düşünüyorum. O yüzden altyapı ağırlıklı bir kadro olacağı kaçınılmaz bir gerçek."

"Ödemelerde öncelik kulüp emekçilerimizin!"

Yerli futbolcuların dava açmasına hak veren Dündar, "Bu kulüpte zaman geçirmiş yerli oyuncu kardeşlerimiz, daha önceden oynayanlar gerekli davalarını açmışlar. Haklarıdır, sonuçta %100 fedakarlık bekleyemeyiz. Ancak kulüpte kalan arkadaşlarımızla belki de bir hikaye yazacağız. Genç kardeşlerine abilik yapacaklar, aile ortamında yer alacaklar. Biz bu sorunları gidermek için buradayız, herkese dokunmak istiyoruz. Kulüpteki emekçi kardeşlerimizin de hak ettiğini vermek istiyoruz. Bu işe onları mutlu ederek başlamamız gerekir" diye konuştu.

"Birlikte başaracağız"

Dündar sözlerini şöyle bitirdi: "Bizler tabandan gelen insanlarız, haliyle bu iş de tabana yayılacak bir iş. Belki Altay kulübü tarihinde ender görülecek bir durumdur bu ancak benim inancım var yönetimdeki arkadaşlarıma. 

Yeter ki büyük taraftar bizlerle beraber olsun, biz zaten sürekli onlarla kontakt halinde olacağız zira kulüp bunca zaman hep kapalı kutu olarak yönetilmiş. Tabii ki çok zor bir süreç, biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. Altından kalkılmayacak iş yok, yeter ki hep birlikte hareket edelim."