Altay’dan altyapı açıklaması

Akın Ungan
29.05.2024 - 11:32 | Son Güncellenme: 29.05.2024 - 11:34

Altay, son dönemlerde gündeme gelen futbol altyapısına ve spor okullarına dair iddialar üzerine resmi sitesinden açıklama yayımladı. İşte tüm detaylar.

Altay’dan altyapı açıklaması

Trendyol 1. Lig’i 10 puanla 17. sırada tamamlayarak TFF 2. Lig’e düşen Altay, son dönemlerde gündeme gelen futbol altyapısına ve spor okullarına dair resmi sitesinden açıklama yayımladı.

Siyah-Beyazlı kulüpten yapılan duyuruyla yanlış ve yanıltıcı söylemlerin yapıldığını ifade edildi.

Altay'ın açıklaması

"Son günlerde altyapı futbol takımlarımız ve futbol spor okulu organizasyonlarımızla alakalı olarak bazı yanlış yada yanıltıcı söylemler yapılmaktadır. Bilindiği üzere Akademi Ligleri henüz tamamlanmış olup futbol okullarımız ise mevcut sözleşme şartları içerisinde 30.06.2024 tarihine kadar rutin faaliyetlerine devam edecektir. Ayrıca; futbol Altyapımızın daha iyi şartlara kavuşması için gerek camia içinden gerekse camia dışından profesyonellerle mevcut eksikleri gidermek, daha kaliteli eğitimle sporcu yetiştirmek için bilgi alışverişinde bulunulmaktadır. Bunların haricinde herhangi bir kişi ya da kurumla farklı kapsamlarda bir görüşme yada anlaşma yapılmamıştı"

Senin için hazırladığımız haberler