"Altay’ın Süper Lig’e dönme zamanı geldi"

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay’da, teknik direktör Yücel İldiz açıklamalar yaptı. İldiz, bu sezon hedeflerinin Süper Lig olduğunu kaydederek, "Artık Altay camiasının Süper Lig’e dönme zamanı geldi" dedi.
13 Ağustos 2020 14:16- Son Güncelleme - 13 Ağustos 2020 14:17
Google news abonelik
"Altay’ın Süper Lig’e dönme zamanı geldi"

Altay, yeni sezon hazırlıkları kapsamında kampa girdiği Afyonkarahisar’da çalışmalarını sürdürüyor. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen sabah antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Altay Teknik Direktörü Yücel İldiz, kampın takım adına verimli geçtiğini dile getirdi.

11 gün sürecek kampın ardından takımın iki gün izinli olacağını ve ardından ikinci etabın başlayacağını dile getiren Yücel İldiz, Altay’ı yeni sezonda büyük zorlukların beklediğini işaret ederek şunları söyledi: "Pazartesi gününden itibaren çalışmalara başladık. Çalışmaları 11 gün olarak planladık. Bu çalışmalar döneminde geçen yıldan kalan arkadaşlarımız var, yeni transfer ve genç arkadaşlarımız var. Ön hazırlık dönemi olarak her şey iyi gidiyor. 11 günlük çalışma periyodu içerisinde bu eksiklerimizi gidereceğiz. Bu arada arkadaşlarımız da İzmir’de transferi tamamlamaya çalışıyorlar. Bir yandan da transfere devam ediyorlar. Bu etap içerisinde inşallah transferlerimizi tamamlarız. Şu anda 11 günlük etaptan sonra iki günlük bir izin vereceğiz. İkinci etap çalışmalarına umarım tam kadro olarak başlarız. Çünkü Altay’ı yeni sezonda çok zorlu bir dönem bekliyor. Biz de bu zorlu döneme elimizden geldiğince hazır olmak için çalışmalara devam ediyoruz."

Yeni transferlerin takıma uyum sağladığını ve futbolcularından, teknik heyetine ve yöneticilerine kadar hırslı bir Altay’ın olduğunu vurgulayan Yücel İldiz, "Henüz daha tamamlamadık, transferler devam ediyor ama yeni transferler, geçen yıldan kalan arkadaşlarımız var. Hakikaten geçen yıl bir takım şanssızlıklar olmuş, bu nedenle arkadaşlarımız çok hırslı. Genç arkadaşlarımız var onlar da kendilerini göstermek için çok çalışıyorlar. Şu ana kadar her şey olumlu gidiyor, Allah korusun bir sakatlık falan da vermedik" dedi.

Yeni sezon hedefleri hakkında da konuşan İldiz, Altay camiasını yıllardan beri olması gereken lige inşallah bu sene getirmeyi düşündüklerini dile getirerek, "Benim buraya geliş amacım belli. Başkan ve yönetici arkadaşlarımız çok genç, çok hırslı arkadaşlarımız. Kulübü alt sıralardan buralara kadar getirmişler. Bundan sonra da hedefi yakalamak istiyorlar. Biz de ekibimle beraber, bilgi ve birikimlerimizi aktararak büyük Altay camiasını yıllardan beri olması gereken lige inşallah bu sene getiririz" diye konuştu.

Takımın transfer konusun bugün yapılacak toplantı ile sonuca ulaşacağını da açıklayan deneyimli teknik adam, "Bugün yönetici arkadaşlar buraya gelecekler ve bir durum değerlendirmesi yapacağız; neyi aldık, neyi verdik, eksiğimiz, fazlamız nedir? Bu durum değerlendirmesinden sonra mevkiler varsa onları tabi ki söyleyeceğiz. Gerçekten artık Altay camiasının Süper Lig’e dönme zamanı geldi. Zorlu bir savaş olacak. Camiayı temsilen buradayız. Birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışarak hedefi yakalamaya çalışacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Zorla kendi kalesine attı! Yok böyle bir gol...