AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Altay'ın yeni stadyumunun adı Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu oldu

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 26 Kas 2021 - 14:56 / Son Güncelleme : 26 Kas 2021 - 16:15

TFF Süper Lig ekiplerinden Altay'ın yeni stadyumunun adı Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu oldu. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. İşte detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Altay'ın yeni stadyumunun adı Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu oldu.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de depreme dayanıksız olduğu için yıkıldıktan sonra tekrar yaptırılan ve Mustafa Denizli'nin ismi verilen Alsancak Stadı'nın açılışını yaptı.


Altay'ın altyapı ve kadın futbol takımı oyuncularıyla milli jimnastikçiler İbrahim Çolak ve Göksu Üçtaş Şanlı'yı da kurdele kesimine davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki konuşmasında Alsancak Mustafa Denizli Stadı'nın açılışını yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

14 bin kişilik

"İnşallah bugün Alsancak'taki 14 bin kişilik tribüne sahip 101 milyon TL yatırım bedeli olan yeni stadımızı da hizmete açıyoruz. Adını da Alsancak Mustafa Denizli Stadı olarak belirlediğimiz bu tesisimizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Herhangi bir sıkıntıya söz, fırsat vermeden inşallah Altay ve Altınordu burayı birlikte, kardeşçe kullanacaklar. Herhangi bir sıkıntı olmayacak. Zaten spor bu demek, bunu da ona göre halledeceğiz. Mustafa hoca diyor ki; 'aynen İngiliz statları gibi'. Bizim stadımız onlardan daha ileri. Bambaşka. Tabii içeride ayrıca kapalı alanlarda da gençlik merkezimiz var. Sadece futbol değil, gençlik merkezinde hem kitaplarınızla birlikte olacaksınız, oturacaksınız, beraber ayrıca çalışmalarınızı da sürdüreceksiniz."

Kurdele kesimi sonrası stadı gezerek fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mustafa Denizli ile Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu forma hediye etti.

Bilindiği üzere, daha önce Medipol Başakşehir'in stadının ismine Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Trabzonspor'un stadının ismine de Şenol Güneş Spor Kompleksi adı verilmişti. 

Öte yandan, Altay kulübü de sosyal medya hesabından, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, "Alsancak Mustafa Denizli Stadı" olarak bizi evimize kavuşturduğu için şükranlarımızı sunarız" şeklinde bir paylaşım yaptı.