AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Altınordu 98. yaşını kutladı

İlk Yayınlanma : 26 Ara 2021 - 16:51 / Son Güncelleme : 26 Ara 2021 - 17:11

Spor Toto 1'inci Lig'de İzmir'in cumhuriyetle yaşıt temsilcisi Altınordu, kuruluşunun 98'inci yılını kutladı. ilk tören Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı.

Bugün İzmir’in Cumhuriyetle doğan kulübü Altınordu, 98. kuruluşunun yıl dönümünü kutladı. Törene Altınordu Futbol Akademisi yöneticileri, Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) sporcuları, Altınordu Spor Kulübü Derneği yöneticileri ve taraftarları katıldı.

Türkiye'de saygı duyulan bir kulübüz

Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) Teknik Direktörü Namet Ateş "Kulübümüzün kuruluş yıl dönümünde bir arada olduğumuz için sevinçliyiz. 100'üncü yılımıza yaklaşırken heyecanımız her geçen gün artıyor. Değerler üzerine kurulmuş tamamen semt gençlerinin spor yapması için kurulan bir kulüp Türkiye'de tanınan saygı duyulan bir kulübe dönüştü" diye konuştu.

Cengiz, Çağlar, Berke Altınordu altyapısından çıktı

 İzmir'in bağrından çıkıp kısa süre içinde Avrupa çapında futbolcular olan Altınordulu Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Barış Alıcı ve Berke Özer, kulüplerini ihya etti. Süper Lig'deki Göztepe yıllık 90 milyon TL civarında gelir elde ederken Altınordu bu paraları kentte yetişen 4 gençle geçmeyi başardı.